Gaidāmajā Eiropas dāmu basketbola čempionātā tribīnēs nedrīkstēs parādīties Ukrainas karogs

Apollo.lv
Latvijas izlases basketbolistes
Latvijas izlases basketbolistes Foto: Latvijas basketbola svienība

Turcijā gaidāmajā Eiropas sieviešu basketbola čempionāta laikā tribīnēs nedrīkstēs demonstrēt Ukrainas karogu. Tā norādīts turnīra rokasgrāmatā. 

Eiropas čempionāta finālturnīrs dāmām no 15. līdz 25. jūnijam notiks Izraēlā un Slovēnijā. Latvijas izlase apakšgrupas sacensības aizvadīs Telavivā, kur tiksies ar Melnkalni, Spāniju un Grieķiju.

Turnīra rokasgrāmatā medijiem aprakstīta izspēles kārtība, kā arī norādīti priekšmeti, ko nedrīkstēs ienest hallēs Telavivā un Ļubļanā.

Viena no piktogrammām norāda, ka aizliegts ienest karogus, izņemot turnīra dalībvalstu karogus. Ņemot vērā, ka Ukrainas sieviešu izlase šajā turnīrā nestartē, var secināt, ka šīs valsts karogs un tā demonstrēšana būs aizliegta.

Foto: FIBA Europe

Piektdien, 2. jūnijā "Arēnā Rīga" Latvijas dāmu izlase spēkosies ar Slovākiju, abām komandām vēlreiz tiekoties aiz slēgtām durvīm dienu vēlāk. 9. jūnijā pašmāju basketbolistes turpat "Arēnā Rīga" uzņems Dienvidkoreju, ar kuru spēkosies atkārtoti 10.jūnijā, aizvadot maču Salaspils Sporta namā.

Cīņa par Eiropas čempionāta medaļām notiks no 15. līdz 25. jūnijam.

Grupas turnīru latvietes aizvadīs Telavivā, 15. jūnijā sacenšoties ar Spānijas, 16. jūnijā - ar Grieķijas un 18. jūnijā - ar Melnkalnes izlasi.

Eiropas čempionāta finālturnīra pirmais posms risināsies divās valstīs. A un B grupu komandas spēlēs Telavivā, C un D grupas - Ļubļanā.

Komandas cīnīsies arī par piecām ceļazīmēm uz 2024. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kurā vieta kā rīkotājvalstij jau garantēta Francijas izlasei.

Latvijas sieviešu valstsvienība Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalīsies desmito reizi. Līdz šim labākais sasniegums ir ceturtā vieta 2007. gadā, kas bija arī ceļazīme uz olimpisko kvalifikācijas turnīru. Vēl četras reizes Latvijas komanda ir spēlējusi ceturtdaļfinālā. 2005. un 2017. gadā tika izcīnīta sestā vieta.

Latvijas valstsvienības kandidātes:

Paula Strautmane (Lasevas Duržeļas "Cadi La Seu", Spānija), Ketija Vihmane (Zārluī "Royals", Vācija), Karlīne Pilābere (Pati "Alma", Itālija), Aija Jurjāne, Ieva Pulvere (abas - Stambulas "Galatasaray", Turcija), Anete Šteinberga (Buržas "Tango", Francija), Katrīna Ozola (RSU), Ilze Jākobsone, Marta Miščenko, Kate Vilka, Vanesa Jasa (visas - "TTT Rīga"), Raina Tomašicka (Tarbas "Gespe Bigorre", Francija), Aleksa Gulbe (Saragosas "Casademont", Spānija), Kitija Laksa (Boloņas "Virtus Segafredo", Itālija).

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu