Rinkēvičs: Visām iesaistītajām institūcijām būtu jāatvainojas Jēkabpils novadā nogalinātās sievietes ģimenei

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Jaunievēlētais Valsts prezidents, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Jaunievēlētais Valsts prezidents, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Foto: Ieva Ābele, Saeima

Visām valsts institūcijām, kuru darbības vai bezdarbības rezultātā tika pieļauta draudus saņēmušās un policijai par to ziņojušās sievietes slepkavība Jēkabpils novadā, pirmkārt, būtu jāatvainojas konkrētajai ģimenei, intervijā laikrakstam "Diena" paudis jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Viņaprāt, tiesu varai ir jāsaprot, ka šis ir vairāk nekā tikai konkrēts gadījums. "Šāda veida situācijas grauj uzticību tiesu varai, un tad jau nav ko brīnīties par situācijām, kur cilvēki nerakstīs iesniegumus un neko no tieslietu sistēmas negaidīs.

Manuprāt, pirmais solis, ar ko bija jāsāk - visu valsts institūciju atvainošanās konkrētai ģimenei par notikušo traģēdiju," saka Rinkēvičs.

Viņš uzsver, ka konkrētajā gadījumā "process nav beidzies", jo, lai arī likuma priekšā var atrunāties ar konkrētiem pantiem, faktiski tās ir konkrētas amatpersonas policijā un prokuratūrā, kuras kaut ko darīja vai, tieši pretēji, nedarīja. Šo nevar atstāt vienkārši tā sagadījās" līmenī, pārliecināts Rinkēvičs.

Lūgts komentēt tieši ģenerālprokurora paustos izteikumus saistībā ar minēto traģēdiju, topošais Valsts prezidents atbildēja, ka par to sagaida Tieslietu padomes izvērtējumu pēc būtības, jo likums konkrēti nosaka, kas vērtē tādu amatpersonu kā ģenerālprokurors atbilstību - Tieslietu padome un trešdaļa Saeimas deputātu, kam negatīva atzinuma gadījumā jau seko konkrēts process.

"Uzskatu, ka ir jāsagaida prokuratūras amatpersonu darbības izvērtējums, jo bija taču konkrēti prokurori, kuri rakstīja atbildes," piebilst Rinkēvičs.

Kā ziņots, Tieslietu padome 16. jūnijā izskatīs Latvijas Zvērinātu advokātu padome (LZAP) lūgumu veikt pārbaudi par Stukāna izteiktajiem pārmetumiem Jēkabpils novadā nogalinātās sievietes juristei.

Jau ziņots, ka Stukāns intervijā žurnālam "Ieva" bija norādījis, ka Jēkabpils novadā nogalinātās sievietes advokāte neesot gana aktīvi meklējusi sievietes aizsardzības iespējas.

Reaģējot uz šiem izteikumiem, Latvijas Zvērinātu advokātu padome nolēmusi vērsties Tieslietu padomē un aicināt veikt pārbaudi par ģenerālprokurora izteiktajiem pārmetumiem Jēkabpils novadā nogalinātās sievietes juristei. Izejot visas likumā noteiktās procedūras, teorētiski šāda sākta pārbaude var noslēgties ar ģenerālprokurora atlaišanu.

16. aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983.gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Leons Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika. Konkrētajā situācijā personai bija 19 kriminālprocesi, no kuriem 18 - par nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks ir uzdevis sākt dienesta pārbaudi, lai "pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli". Pārbaudi veic arī prokuratūra.

Rusiņu pēc slepkavības policijai nav līdz šim izdevies aizturēt, bet vienlaikus nav izslēgts, ka viņš izdarījis pašnāvību.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu