Ievērojami pieaugs biļešu cenas par Līgatnes dabas taku apmeklējumu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Evija Trifanova/LETA

Būtiski pieaugs biļešu cenas par Līgatnes dabas taku apmeklējumu, paredz šodien pieņemtais valdības lēmums.

Saskaņā ar līdz šim spēkā esošo Dabas aizsardzības pārvaldes publisko maksas pakalpojumu cenrādi, kas publicēts vietnē "likumi.lv", skolēniem maksa par Līgatnes dabas taku apmeklējumu darbdienās bija 1,40 eiro, bet brīvdienās un svētku dienās - 2,10 eiro.

Savukārt jaunajā cenrādī šāda iedalījuma nav un ir noteikts, ka bērniem no 5 līdz 18 gadus vecumam biļete par Līgatnes dabas taku apmeklējumu maksās 5 eiro.

Pieaugušajiem dārgākā biļete brīvdienās un svētku dienās līdz šim maksāja - 4,30 eiro, savukārt saskaņā ar jauno cenrādi, tā maksās - 7 eiro.

Ja iepriekš bija noteikts, ka par Līgatnes dabas takas apmeklēšanu maksu neiekasē no vairākām iedzīvotāju kategorijām, tostarp arī daudzbērnu ģimenēm, tad jaunajos noteikumos daudzbērnu ģimenēm paredzēta 50% atlaide.

Dārgāki kļūs arī citi Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) publiskie pakalpojumi.

Kā norādīts Ministru kabinetam iesniegtajā informācijā, DAP sniegto maksas pakalpojumu cenas nav mainītas kopš 2013.gada. Ievērojot, ka minētajā periodā izmaksas ir būtiski pieaugušas, pārvalde ir pārskatījusi publisko maksas pakalpojumu cenrādi atbilstoši šī brīža izmaksām.

Cenrādī paredzēti arī jauni pakalpojumi, piemēram, bišu saimju izvietošana īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, DAP Centrālā biroja Siguldā un reģionālo biroju Ķemeros, Salacgrīvā un Ļaudonā telpu īslaicīgas izmantošana, fotoattēlu izmantošana no DAP arhīva, DAP speciālista jeb eksperta konsultācija, izglītojoša nodarbība u.c.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu