"Tu kādu nogalināsi." Eksperti vairākkārt brīdināja "OceanGate" par zemūdenes drošību

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Pazudūsī zemūdene "Titāns"
Pazudūsī zemūdene "Titāns" Foto: AP/Scanpix

Uzņēmuma "OceanGate" izpilddirektors vairākkārt noraidīja brīdinājumus par zemūdens kuģa "Titan" drošību, liecina e-pasta apmaiņa ar vadošo speciālistu, vēsta raidsabiedrība BBC.

Speciālists Robs Makalums sacīja "OceanGate" izpilddirektoram Stoktonam Rašam, ka viņš potenciāli pakļauj savus klientus riskam.

Rašs atbildējis, ka viņš ir "noguris no nozares speciālistiem, kuri cenšas izmantot drošības argumentus, lai apturētu inovācijas".

Viedokļu apmaiņa beidzās pēc tam, kad "OceanGate" advokāti draudēja ar tiesvedību.

"Lai arī cik es novērtēju uzņēmējdarbību un inovācijas, jūs, iespējams, pakļaujat riskam visu nozari," rakstīja eksperts.

Rašs pauž neapmierinātību par "Titan" drošības kritiku, e-pastā raksts: "Mēs pārāk bieži esam dzirdējuši nepamatotus secinājumus, ka "tu kādu nogalināsi". Es to uztveru kā nopietnu personisku apvainojumu."

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka visi pieci cilvēki, kas atradās zemūdens aparātā "Titānika" vraka izpētei, ir gājuši bojā šī aparāta "katastrofālā sabrukumā" Atlantijas okeāna dzelmē, ceturtdien paziņoja ASV Krasta apsardze.

Šis paziņojums izbeidz vairāku valstu īstenoto meklēšanas un glābšanas operāciju, kas piesaistīja pasaules uzmanību, kopš kompānijas "OceanGate Expeditions" 6,5 metrus garais zemūdens aparāts "Titan" ar pieciem cilvēkiem svētdien pazuda Atlantijas okeāna ziemeļos.

ASV kontradmirālis Džons Mogers paziņoja reportieriem Bostonā, ka okeāna dibenā 500 metrus no "Titānika" vraka atrastās atlūzas atbilst zemūdens aparāta spiediena kameras sabrukumam.

"ASV Krasta apsardzes un visas vienotās komandas vārdā es izsaku visdziļāko līdzjūtību [upuru] ģimenēm," sacīja Mogers.

Zemūdens aparātā bija britu miljardieris Hemišs Hārdings, franču eksperts Pols Anrī Naržolē, Pakistānas un Lielbritānijas magnāts Šahzada Davūds ar savu dēlu Suleimanu, un "OceanGate Expeditions" vadītājs Stoktons Rašs.

ASV Krasta apsardze pirms tam ceturtdien paziņoja, ka zemūdens robots ir atradis "atlūzu lauku", kurā bija zemūdens aparāta astes konuss un citas atlūzas.

"Titan" bija devies dzelmē Atlantijas okeāna ziemeļos, lai aplūkotu pirms 111 gadiem nogrimušā "Titānika" vraku. Aparāts sāka nolaišanos svētdienas rītā pēc vietējā laika, bet pēc nepilnām divām stundām sakari ar to pārtrūka.

ASV Krasta apsardze paziņoja, ka plašā meklēšanas operācija notika apmēram 1450 kilometrus uz austrumiem no Keipkodas Masačūsetsas štatā. Operācijā piedalījās arī Kanādas Krasta apsardze.

"Titāniks" savā pirmajā komerciālajā braucienā no Anglijas uz Ņujorku ar 2224 pasažieriem un apkalpes locekļiem devās 1912.gada 15.aprīlī, bet ietriecās aisbergā un nogrima. Traģēdijā gāja bojā vairāk nekā 1500 cilvēku.

Vraka divi lielākie fragmenti atrodas nepilnus 650 kilometrus no Ņūfaundlendas krastiem gandrīz četru kilometru dziļumā. Vraks tika atrasts 1985.gadā un kopš tā laika ir piesaistījis ekspertu un tūristu interesi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu