FOTO ⟩ Iemūžinātas zemūdenes "Titan" atlūzas

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Trešdien, 28. jūnijā, Kanādā no kuģa "Horizon Arctic" tika izkrautas zemūdenes "Titan" atlūzas, vēsta raidsabiedrība BBC.

ASV krasta apsardzes amatpersonas paziņojušas, ka starp atlūzām atrasts "zemūdens kuģa nolaišanās rāmis un aizmugurējais pārsegs".

Saskaņā ar paziņojumu, ir atrasti vairāki lieli atlūzu gabali. ASV sākta izmeklēšana par "Titan" katastrofas cēloņiem.

Amatpersonas paziņojušas, ka mēģinās noskaidrot, kas izraisīja katastrofu, un sniegs rekomendācijas, lai novērstu līdzīgus incidentus.

Jau ziņots, ka glābēju komandas meklē pazudušo tūristu zemūdens aparātu ar pieciem cilvēkiem, kas svētdien devās dzelmē Atlantijas okeāna ziemeļos, lai aplūkotu pirms 111 gadiem nogrimušā "Titānika" vraku.

"Titan" devās jūras dzelmē 18. jūnijā ap plkst.6 (plkst.12 pēc Latvijas laika), skābekļa rezerves bija pietiekamas četrām dienām.

Pēc nepilnām divām stundām tika zaudēti sakari ar kompānijas "OceanGate Expeditions" 6,5 metrus garo zemūdens aparātu "Titan", kurš sāka nolaišanos uz "Titānika" vraku.

Aparātam bija septiņas rezerves sistēmas, kas ļautu tam avārijas gadījumā atgriezties virs ūdens, turklāt viena sistēma darbotos arī tad, ja visi aparātā esošie būtu zaudējuši samaņu.

ASV krasta apsardze trešdien ziņoja, ka bija noteikti "zemūdens trokšņi" teritorijā, kur glābēju komandas meklē pazudušo "Titan".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu