Draudi par Zaporižjas AES spridzināšanu: eksperti prognozē, vai Krievija radīs radiācijas incidentu (1)

Apollo.lv
Ilustratīvs attēls. Zaporižjas atomelektrostacija.
Ilustratīvs attēls. Zaporižjas atomelektrostacija. Foto: Ihor Bondarenko/Shutterstock

ASV Kara studiju institūta (ISW) eksperti prognozē, kādas darbības sagaidāmas no Krievijas Federācijas saistībā ar Zaporižjas atomelektrostaciju (AES), vēsta Ukrainas ziņu aģentūra "Unian".

ASV Kara studiju institūta eksperti prognozē, ka Krievija diez vai izprovocēs radiācijas incidentu Zaporižjas atomelektrostacijā.

Pēc viņu domām, iespējamās Krievijas Federācijas noziedzīgās darbības AES teritorijā, kurā tā cer vainot Ukrainu, visticamāk neizraisīs masveida radiācijas incidentu, jo atomelektrostacijas reaktori tika projektēti tādā veidā, ka spēj izturēt ievērojamus bojājumus.

Jau ziņots, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka Krievijas armija uz Zaporižjas atomelektrostacijas (AES) jumta uzstādījusi "priekšmetus, kas atgādina sprāgstvielas". Par AES spridzināšanas iespējamību vēsta arī ārvalstu mediji.

"Varbūt [Krievijas spēki to izdarīja], lai simulētu uzbrukumu stacijai. Varbūt viņiem ir kāds cits scenārijs. Bet jebkurā gadījumā pasaule redz – un nevar neredzēt, ka Zaporižjas atomelektrostacijas vienīgais briesmu avots ir Krievija un neviens cits," sacīja Zelenskis.

Pēc Melitopoles mēra teiktā, kamēr Ukrainas armija Zaporižjas frontē iznīcina ienaidnieku, okupanti ieved jaunu tehniku un dzīvos spēkus caur Melitopoli un Mariupoli.

Federovs sacīja, ka Melitopoles iedzīvotāji pilsētā ir pamanījuši apvidus auto ar uzrakstu "Vētra", kas ir jauna Krievijas Aizsardzības ministrijas vienība, kura nomainīs nežēlastībā kritušo kaujinieku grupējumu "Vagner".

Melitopolē ir sabraukušas arī militārpersonas no Dagestānas un Ziemeļosetijas un caur Mariupoli Zaporižjas virzienā tiek vesta smagā tehnika, stāstīja Federovs, piebilstot, ka militārie helikopteri lido zemu virs Kirilivkas un Berdjanskas pludmalēm.

"Rašisti vēlas piepildīt fronti ar savu "lielgabalu gaļu", bet mēs uzskatām, ka Ukrainas bruņotajiem spēkiem ir pietiekami daudz maisu, lai šo nekvalitatīvo produktu nosūtītu atpakaļ uz Krieviju," sacīja Federovs.

Pēc mēra teiktā, Krievija cenšas izveidot vienotu loģistiku okupētajās teritorijās Zaporižjas, Hersonas, Luhanskas un Doneckas apgabalos, un cenšas pārvilināt Ukrainas dzelzceļa darbiniekus uz jaunu uzņēmumu "Novorosijas dzelzceļš".

Krievijas armijas okupētajā Melitopolē ir palikuši aptuveni 60 līdz 70 tūkstoši civiliedzīvotāju, un visiem krievi ir izgatavojuši Krievijas pases, kas datētas ar 2023.gada februāri.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu