"Attīstībai/Par!" nomainījusi nosaukumu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Partijas "Attīstībai/Par!" reklāma 14. Saeimas vēlēšanām
Partijas "Attīstībai/Par!" reklāma 14. Saeimas vēlēšanām Foto: Zane Bitere/LETA

Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) nomainījusi nosaukumu uz "PLI", vēstī paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

"PLI" līdzpriekšsēdētājs, partijas Kustība "Par!" ("Par") valdes loceklis, izpilddirektors Miks Celmiņš skaidroja, ka jaunais nosaukums "PLI" apzīmē partiju apvienību veidojošo partiju pirmos burtus - "Par", "Latvijas attīstībai" (LA) un "Izaugsme".

Ar nosaukuma maiņu tiekot iedzīvināts jau decembrī pieņemtais lēmums, ka turpmāk katra no apvienības partijām strādās "patstāvīgi", skaidroja Celmiņš.

"PLI" valdes loceklis, Ķekavas novada domes un "Izaugsmes" priekšsēdētājs Juris Žilko aģentūrai LETA pauda, ka nosaukuma maiņa ir formāla lieta un katra no apvienības partijām darbojas patstāvīgi.

Vaicāts, vai partiju apvienība turpina pastāvēt, ņemot vērā no valsts pienākušos finansējumu, Žilko atbildēja apstiprinoši. "Izaugsmes" vadītājs skaidroja, ka kandidāti un citi partiju pārstāvji savulaik ieguldījuši savu laiku un enerģiju priekšvēlēšanu procesā, tāpēc būtu nekorekti pret biedriem stāties ārā.

Reizē trīs partiju formāts ir sevi izsmēlis, uzskata Ķekavas novada domes priekšsēdētājs. Viņš kā tīri teorētisku risinājumu ilgtermiņā neizslēdza iespēju kādas ceturtās partijas piesaistei, kas būtu kā apvienību stabilizējošs faktors.

Attiecībā uz tuvāku nākotni ar "Latvijas attīstībai" (LA) valdi "Izaugsmei" ir notikušas pārrunas par iespējamo sadarbību uz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, tomēr ne konkrēti kandidāti, ne "kvotas" neesot apspriestas. "Izaugsme" no savas puses atbilstoši kapacitātei varētu piedāvāt divus, trīs spēcīgus kandidātus, lēsa Žilko.

"Izaugsme" gan politiski lielāku akcentu liek uz 2025.gadā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Tad arī varētu skaidrāk iezīmēties apvienības politisko spēku darbības tālākā pieeja, pauda "PLI" politiķis.

Savukārt "Par" augustā sāks spriest par iespējamo dalību nākamā gada EP vēlēšanās. Atbilstoši pašreizējai virzībai neizskatās reāli partijai EP vēlēšanās startēt partiju apvienības sastāvā, atzīmēja Celmiņš.

Viņš skaidroja, ka partiju apvienībā tiek risinātas administratīvas lietas un "operacionāli pārrunājam liberālo domu", bet kopīga politiskā darbība netiek koordinēta.

"PLI" valdē ir partiju apvienības gan divi līdzpriekšsēdētāji - Celmiņš un LA valdes loceklis Artūrs Toms Plešs, gan arī valdes loceklis Žilko.

Kā ziņots, 2022.gada 14.Saeimas vēlēšanās AP saņēma nepilnu 5% atbalstu - tai līdz iekļūšanai šajā sasaukumā pietrūka tikai 250 balsis.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu