FOTO ⟩ Rinkēvičs: Gaidāmās politiķu sarunas nevar saukt par valdības veidošanu (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs piedalās preses konferencē pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Rīgas pilī.
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs piedalās preses konferencē pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Rīgas pilī. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Atbilstoši Satversmes 56.pantam Ministru kabinetu sastāda persona, kuru uz to aicina Valsts prezidents, līdz ar to jebkādas darbības gaidāmās politiķu sarunas par iespējamo sadarbību pašlaik ir uzskatāmas par politiskajām konsultācijām, nevis valdības veidošanu, sociālajos medijos norāda valsts pirmā persona Edgars Rinkēvičs.

Prezidents atzīmē, ka viņš gaida Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa rīcības plānu 17.augustā.

LETA jau vēstīja, ka pēc "Apvienotā saraksta" (AS) un Nacionālās apvienības (NA) nepiekrišanas premjera piedāvātajai ministru rotācijai Kariņš nolēmis sākt darbu pie jaunas valdības veidošanas.

FOTO: "Jaunā Vienotība" tiekas ar valdības koalīcijas partneriem "Apvienotais saraksts" un "Nacionālā Apvienība"

Kariņš pastāstīja, ka pēc tam, kad saņēmis noraidošu atbildi no AS un NA viņa piedāvātajai ministru rokādei, premjers vaicājis, vai varētu īstenot kādu citu amatu rotācijas variantu. "Atbilde bija, ka nepiekrīt nevienai rokādei," tā partneru pozīciju atstāstīja valdības vadītājs.

Premjers būtu bijis gatavs turpināt strādāt esošajā koalīcijā, ja panāktu vienošanos par memorandu par turpmākajiem darbiem un amatu rotāciju. Tomēr partneri rokādei nav piekrituši.

Jau šodien sarunas par jauno koalīciju plānotas ar "Progresīvajiem" un Zaļo un zemnieku savienību, tāpat uz sarunām aicināti AS un NA.

Kariņš reizē norādīja, ka tagad nedemisionēs, jo netaisās "mest plinti krūmos", kā daži sagaidot.

Kā ziņots, lai valdība strādātu dinamiskāk, Kariņš rosināja veikt vairāku amatu rotācijas, taču AS un NA šo piedāvājumu noraidīja.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu