Polijā referendumā jautās, vai vēlētāji atbalsta pie robežas ar Baltkrieviju uzceltā žoga nojaukšanu

LETA
Foto: KACPER PEMPEL

Polijas valdība pirmdien, 14. augustā, paziņojusi, ka vēlas vēlētājiem uzdot jautājumu, vai tie atbalsta pie robežas ar Baltkrieviju uzceltā žoga nojaukšanu.

Tas būs ceturtais jautājums, uz kuru poļiem būs jāatbild referendumā, kuru paredzēts rīkot vienlaikus ar 15. oktobrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām.

Pirmais jautājums attiecas uz valstij piederošo uzņēmumu privatizāciju, bet otrais ir par atbalstu pensionēšanās vecuma paaugstināšanai.

Savukārt trešais jautājums skan tā: "Vai jūs atbalstāt liela skaita nelegālo imigrantu izņemšanu no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas saskaņā ar obligāto pārdales mehānismu, ko ierosinājušas Eiropas administratīvās institūcijas?"

Pirmdienas rītā aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks iepazīstināja ar ceturto jautājumu par hipotētisko atbalstu žoga nojaukšanai uz Polijas un Baltkrievijas robežas, kas uzcelts, lai apturētu nelegālo imigrantu plūsmu uz Eiropas Savienību (ES), ko organizējis diktatora Aleksandra Lukašenko režīms ar acīmredzamu Maskavas atbalstu.

Blaščaks uzsvēris, ka pilsoņu līdzdalība svarīgu lēmumu pieņemšanā, īpaši nacionālās drošības jautājumos, ir ļoti nozīmīga.

"Ierindas poļu balss mums vienmēr ir izšķiroša," norādījis ministrs.

Viņš piebildis, ka nacionālkonservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" (PiS) vadītā valdība stingri iestājas par Polijas armijas stiprināšanu un žoga būvniecību gar Baltkrievijas un Krievijas robežu, lai garantētu valsts drošību.

Vienlaikus Blščaks atgādināja par PiS politisko oponentu savulaik pieņemtajiem lēmumiem.

Kādreizējais premjerministrs un liberāli konservatīvās partijas Pilsoniskā platforma līderis Donalds "Tusks un viņa līdzgaitnieki likvidēja armijas vienības Polijas austrumos, bet vēlāk kritizēja mūsu centienus uzcelt žogu pie robežas ar Baltkrieviju, lai tagad iestātos par tā nojaukšanu," norādīja ministrs.

"Mēs nedrīkstam pieļaut, lai Polija paliktu neaizsargāta pret [Krievijas diktatora Vladimira] Putina pieaugošo agresiju," uzsvēra Blaščaks.

Paredzēts, ka parlamenta apakšpalātā Seimā par referenduma izsludināšanu tiks lemts trešdien un ceturtdien.

Lai gan tiek prognozēts, ka parlamenta vēlēšanās PiS uzvarēs, trešo reizi pēc kārtas izcīnot tiesības veidot valdību, valdošās partijas kritiķi apgalvo, ka referenduma nolūks esot diskreditēt opozīciju un konsolidēt pilsoņus ap pašreizējās valdības īstenoto politiku.

Opozīcija aicina referendumu boikotēt.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu