VIDEO ⟩ Ķirsis: Nepiekrītu, ka Rīgā būtu jāsamazina vicemēru skaits

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vilnis Ķirsis
Vilnis Ķirsis Foto: Ieva Leiniša/LETA

Mēra amatā manā izpildījumā šova elementus nevarēs sagaidīt, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina Rīgas vicemērs, mēra amatam virzītais Vilnis Ķirsis (JV).

Gaidāmais koalīcijas balsu vairākums domē Ķirša ieskatā būs nedaudz sadrumstalotāks, jo būs lielāks partneru skaits - iepriekš tie bija četri, bet tagad to būs vairāk, tostarp neatkarīgie deputāti. Tomēr svarīgākais, viņaprāt, esot vēlme strādāt, kas varot arī saliedēt deputātus. "33 balsis ir gana labs vairākums, lai strādātu," uzskata Ķirsis.

Politiķis norādīja, ka viņš ir praktiskāks, tāpēc, viņam kļūstot par mēru, viņa izpildījumā mazāk varēs sagaidīt šova elementus. Ķirsis sola ķerties klāt svarīgām lietām un risināt problēmas, kas gadiem palikušas novārtā. Liela tēma ir ielas, infrastruktūra, ko rīdzinieki norāda kā Rīgas problēmu numur viens, bet vēl viena svarīga Rīgas problēma ir mājokļu jautājums.

Jautāts, kāpēc Rīgai vajadzīgi vairāki vicemēri, Ķirsis nepiekrita, ka vairāku vicemēru amati vajadzīgi partneru ambīciju apmierināšanai. Viņaprāt, vicemēriem ir daudz darāmā, jo Rīgas problēmas esot arī nacionāla līmeņa problēmas.

Skatot vicemēru nepieciešamību kā analoģiju valdības struktūrai, Ķirsis pauda, ka premjeram ir 13 ministri, un pēc būtības vicemēri, kas atbild par kādu konkrētu jomu, kaut kādā mērā būtu salīdzināmi ar ministriem. "[Ja nebūtu ministru], tad sanāktu, ka valdība sastāvētu no viena premjera un viņa biedra - tad diez vai tāda valdība varētu pastāvēt," sacīja galvaspilsētas vicemērs.

Viņš nepiekrīt tam, ka Rīgā būtu jāsamazina vicemēru skaits. Ķirša ieskatā vicemēri līdz šim ir paveikuši daudz, un šādu vairāku amatu ieviešana esot sevi attaisnojusi.

"Rīga ir liela pilsēta, un, ja gribam audzēt padarīto darbu apjomu, tad tam ir vajadzīgi cilvēki. Es šajā trīs gadu posmā regulāri esmu dzīvojis pa dažādām ministrijām, cīnoties par Rīgas interesēm, un Rīga, domājams, no tā ieguvusi. Ja nebūtu vicemēru, tad tādu rezultātu nebūtu," apgalvoja politiķis.

Ceturtdien, 17.augustā, plkst.10 izsludināta Rīgas domes sēde, kurā plānots ievēlēt jauno Rīgas mēru.

VIDEO: "900 Sekundes" sižets

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu