Pk, 8.12.2023.

Par zādzību izdarīšanu no neaizslēgtiem īpašumiem Valdemārpilī aiztur vīrieti

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Zaglis. Ilustratīvs foto.
Zaglis. Ilustratīvs foto. Foto: Lucky Business/SHutterstock.com

Augusta sākumā Valsts policijā tika saņemta informācija par zādzībām, kas veiktas no neaizslēgtiem īpašumiem Talsu novadā, Valdemārpilī – no automašīnas un dzīvokļa. Tāpat tika nozagts nepieslēgts velosipēds. Valsts policijas amatpersonas uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja iespējamo vainīgo personu un pret viņu uzsāka kriminālprocesu par trīs noziedzīgiem nodarījumiem, kā arī administratīvā pārkāpuma procesu par, iespējams, atrašanos apreibinošo vielu ietekmē.

6.augustā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa amatpersonas saņēma informāciju par nozagtu bērnu velosipēdu Valdemārpilī un turpat netālu no neaizslēgtas automašīnas nozagtu sieviešu somiņu.

Velosipēda īpašnieki bija nodrošinājušies ar videonovērošanas kameru, kas ļāva ātri vien identificēt iespējamo vainīgo personu. Likumsargi vīrieti aizturēja pie kādas tirdzniecības vietas Valdemārpilī un pie viņa atrada maksājumu karti. Valsts policijas amatpersonas noskaidroja maksājuma kartes īpašnieka dzīvesvietas adresi, ieradās un informēja par atrasto maksājuma karti, kuras pazušanu pats īpašnieks vēl nebija pamanījis.

Šobrīd pret vīrieti ir uzsākti kriminālprocesi par sveša maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, par zādzību nelielā apmērā un par zādzību, iekļūstot transportlīdzeklī kā arī administratīvā pārkāpuma process par, iespējams, narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu. Aizturēšanas laikā likumsargi veica alkohola pārbaudi vīrieša izelpā un konstatēja, ka viņš neatradās alkohola reibumā, taču, lai noteiktu to, vai vīrietis neatrodas apreibinošo vielu ietekmē, viņš tika nogādāts medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai. Nozagtās mantas ir daļēji atgūtas.

Jāpiebilst, ka zādzību atviegloja tas, ka automašīna, no kuras nozagta somiņa, nebija aizslēgta, īpašums, no kura nozagtas maksājuma kartes, nebija aizslēgts un velosipēds, kas tika nozagts no pagalma, nebija pieslēgts. Valsts policija atkārtoti aicina iedzīvotājus sargāt savus īpašumus, slēgt ciet durvis dzīvokļiem un automašīnām, tāpat neatstāt velosipēdus nepieslēgtus un bez uzraudzības.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu