Borels: Ķīna ir reāls ģeopolitiskais spēlētājs, Krievija - ekonomikas punduris

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Eiropas Savienības (ES) ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels.
Eiropas Savienības (ES) ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels. Foto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Krievija ir kā benzīntanks, kura īpašniekam ir atombumba, Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels atzina intervijā spāņu laikrakstam "El Pais".

"Pirmkārt, Ķīna - tā nav Krievija. Ķīna ir reāls ģeopolitiskais spēlētājs, kamēr Krievija - ekonomikas punduris, kā benzīntanks, kura īpašniekam ir atombumba," sacīja ES augstākais diplomāts.

Viņš arī pauda pārliecību, ka Krievija karā pret Ukrainu nespēs gūt panākumus.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, sākot pilna mēroga karu pret Ukrainu, "kļūdījās teju visā", arī attiecībā uz iespējām kontrolēt ES valstis enerģētiskās atkarības dēļ, skaidroja Borels.

"Putins grasās ziedot savu tautu un armiju personīgās un politiskās izdzīvošanas labad, un tieši tāpēc ir tik grūti risināt sarunas par mieru," norādīja diplomāts.

Borels atzinīgi izteicās par nule Saūda Arābijā notikušajām sarunām par Ukrainas "miera formulu", kā arī vērsa uzmanību uz Ķīnas piedalīšanos šajā forumā.

"Kaut arī Ķīna nekad neteiks tieši, ka tā samazina savu atbalstu Krievijai vai sekmē tās klaju zaudējumu, Pekinu nebūt neapmierina patlabanējā situācija," uzsvēra Borels.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu