Latvijas skolēni izcīna pilnu medaļu komplektu Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē

LETA
Foto: Atbalsts izcilībai/Facebook.com

Latvijas skolēni izcīnījuši pilnu medaļu komplektu Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē, kas no 6. līdz 18. augustam pulcēja 54 valstu dalībniekus Bandungā, Indonēzijā, informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Laura Šīraka.

Latvijas skolēni olimpiādē atkārtoja savu līdz šim labāko rezultātu, iegūstot 6.vietu visu dalībvalstu kopvērtējumā. Latvijas izlasei zelta medaļu nodrošināja Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolnieks Rihards Daugavvanags-Vanags, sudraba godalgas izcīnīja RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolnieks Rūdis Freipičs un Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolnieks Linards Lūsis. Savukārt bronzas medaļu ieguva Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolnieks Artis Vilks.

VISC vērtē, ka kopējais izlases dalībnieku sniegums liecina par augsto lokāla un nacionāla līmeņa ģeogrāfijas olimpiāžu kvalitāti, atlases procesa nopietnību, sagatavošanās gaitas pozitīvo devumu līdz olimpiādei, ka arī augstvērtīgas ģeogrāfijas iestrādnes gan standarta, gan interešu izglītības mācību procesā.

Arī šogad starptautiskajai olimpiādei bja 3 posmi. Rakstiskajā daļā dalībnieki pierādīja savas spējas teorētiskajās zināšanās cēloņsakarību skaidrošanā, informācijas analīzē un vispārējās zināšanās. Praktiskajā daļā, lauka un kamerālo darbu laikā, vajadzēja novērot un analizēt dažādas struktūras un fenomenus brīvā dabā, nacionālā parka teritorijā. Un tāpat arī dalībniekus sagaidīja jau tradicionālais multimediju tests, kur bija nepieciešams atbildēt uz 40 āķīgiem jautājumiem, pielietojot ne tikai dalībnieku triviālo un faktoloģisko zināšanu bāzi, bet arī dažādas ģeogrāfijas prasmes miniatūrā mērogā.

Sudraba medaļas ieguvējs Freipičs atzīst, ka uzdevumu sarežģītību ir grūti novērtēt jebkurā olimpiādē, jo tas ir diezgan subjektīvs rādītājs, bet, salīdzinot rezultātus ar citiem gadiem, praktiskā daļa izcēlās ar sarežģītāku saturu nekā parasti.

Bet, ja neskaita uzdevumus, tad īpaši iepriecināja viens no olimpiādes saukļiem, kas šogad bija "We will love you modestly" ("Mēs mīlēsim jūs pieticīgi"). Tas izpaudās vairākos amizantos un sirdi sildošos notikumos gan no dalībniekiem, gan no vadītājiem, kas padarīja olimpiādi tiešām neizmirstamu, piebilst Freipičs.

Salīdzinot dažādu līmeņu ģeogrāfijas olimpiādes, kuras šogad nācies piedzīvot, Latvijas izlases pārstāvis un sudraba medaļas ieguvējs Lūsis piebilst, ka nacionāla un Baltijas mēroga olimpiādes retrospektīvi šķiet pat nedaudz grūtākas par starptautisko olimpiādi, kurai viņi bijuši īpaši labi sagatavojušies un erudīti. Sagatavošanās nodarbības un materiāli no komandas vadītājiem noteikti bija ļoti noderīgi. "Šogad esam līderi no visām Baltijas valstīm, domāju, ka tas bija gan mūsu sagatavošanās, gan vadītāju, gan visas komandas atmosfēra un kopīgs darbs. Mēs bijām ļoti laba komanda," uzsver Lūsis.

Komandas vadītāju pienākumus uzņēmās Jauno Ģeogrāfu skolas mācībspēki, pavadot un iepazīstot dalībniekus ar pašiem pirmajiem atlases posmiem novadu ģeogrāfijas olimpiādē, līdz pat medaļām Bandungā, Jauno Ģeogrāfu skolas prezidents Uldis Klepers un šī gada Baltijas ģeogrāfijas olimpiādes galvenais organizators Morics Roberts Mūrnieks.

Olimpiādes kopvērtējumā pārsteidzošu pārākumu ar trīs zelta medaļām uzrādīja Rumānija, taču absolūtā čempiona godā šogad ierindojās skolniece no Taizemes, kur olimpiāde sagaidāma jau 2025.gadā.

Skolēnu dalību olimpiādē īsteno VISC ar Eiropas Sociālā fonda projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" finansiālu atbalstu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu