T, 29.11.2023.

VIDEO ⟩ Prigožins gājis bojā aviokatastrofā Krievijā, apstiprina "Rosaviacija"

Ziņa papildināta plkst. 0.14
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 8
Foto: twitter.com

Krievijā trešdien nogāzusies neliela lidmašīna, kuras pasažieru sarakstā ir algotņu grupējuma "Vagner" vadītājs Jevgeņijs Prigožins, un visi desmit lidmašīnā esošie cilvēki gājuši bojā.

Sākotnēji par Prigožina nāvi ziņoja Krievijas mediji un britu raidorganizācija BBC.

To, ka Tveras apgabalā avarējušās lidmašīnas "Embraer" pasažieru sarakstā ir Prigožins, apstiprināja Krievijas federālā aviācijas pārvalde "Rosaviacija".

Ar algotņu grupējumu "Vagner" saistītais "Telegram" kanāls "Gray Zone" trešdienas vakarā ziņoja par grupējuma vadītāja Jevgeņija Prigožina nāvi.

Kanālā teikts, ka "Krievijas nodevēju rīcības dēļ" gājis bojā "patiess savas dzimtenes patriots".

Šo kanālu Prigožins izmantoja, lai izplatītu savas videouzrunas.

Līdz šim ar "Vagner" saistītie "Telegram" kanāli nebija ziņojuši, ka Prigožins gājis bojā.

Īsi pēc tam "Rosaviacija" apstiprināja, ka avarējušajā lidmašīnā atradās Prigožins.

VIDEO: Iemūžināts mirklis, kā tiek notriekta lidmašīna

Saskaņā ar "Rosaviacija" datiem, lidmašīnā atradās septiņi pasažieri - Propustins Sergejs, Makarjans Jevgeņijs, Totmins Aleksandrs, Čekalovs Valērijs, Utkins Dmitrijs, Matusejevs Nikolajs, Prigožins Jevgeņijs, un trīs apkalpes locekļi - lidmašīnas komandieris Ļevšins Aleksejs, otrais pilots Karimovs Rustams, bortpavadone Raspopova Kristīna.

Starp lidmašīnas pasažieriem bija ne tikai Prigožins, bet arī viņa vietnieks Valērijs Čekalovs, kurš bija atbildīgs par "Vagner" drošības dienesta darbu, un viens no "Vagner" komandieriem Dmitrijs Utkins, no kura segvārda cēlies "Vagner" nosaukums.

Trešdien vēlu vakarā Krievijas mediji ziņo, ka Kremlis saņēmis videoierakstu, kurā redzams, kā Prigožins un Utkins iekāpj notriektajā lidmašīnā.

Vietnē "Flight Radar" bija redzams, ka lidmašīna "Embraer Legacy 600" ar reģistrācijas numuru RA-02795, kas pieder Prigožinam, lido virs Tveras apgabala, bet pēc tam pazūd no radaru ekrāniem.

Lidmašīna nogāzusies pie Bologojes rajona Kuženkinas ciema.

Krievijas mediji, atsaucoties uz ārkārtējo situāciju dienestiem, ziņo, ka lidmašīnas nogāšanās vietā atrastas astoņu cilvēku mirstīgās atliekas.

"Telegram" kanāls "Baza" vēsta, ka upuri ir stipri apdeguši un viņu identificēšanai varētu būt vajadzīga DNS ekspertīze. Vienam no bojāgājušajiem norauta galva.

Ar "Vagner" saistītais "Telegram" kanāls "Gray Zone" apgalvo, ka lidmašīnu notriekusi pretgaisa aizsardzība, taču apstiprinājuma tam nav.

Trešdien aprit divi mēneši, kopš Prigožins sāka dumpi pret Krievijas militāro vadību. Dumpja gaitā vagnerieši devās uz Maskavu, taču otrās dienas vakarā Prigožins piekrita dumpi pārtraukt. Daļa "Vagner" kaujinieku tika pārvietoti uz Baltkrieviju.

Pirmdien tika publiskots video, kurā Prigožins nofilmēts Āfrikā.

Krievijas žurnālists Andrejs Zaharovs, atsaucoties uz saviem avotiem ziņo, ka Prigožins ar vairākiem "Vagner" komandieriem trešdien no Āfrikas atgriezies Krievijā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 8

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu