Trešdien būs pērkona negaiss. Vietām gaidāma postoša krusa un vētra

LETA
Vētras postījumi Dobeles novada Gardenē.
Vētras postījumi Dobeles novada Gardenē. Foto: Evija Trifanova/LETA

Trešdien Latviju šķērsos ciklons, daudzviet atnesot pērkona lietusgāzes, vietām gaidāma postoša krusa un vētra, brīdina sinoptiķi.

Negaisa mākoņi iespējami visā valstī un visas diennakts garumā, bet lielākais stihijas risks prognozēts Latvijas austrumu daļā, sākot ar trešdienas pēcpusdienu.

Stipras lietusgāzes var izraisīt īslaicīgus plūdus, vēja ātrums brāzmās var sasniegt 30 metrus sekundē, iespējami virpuļviesuļi un lielāko krusas gabalu diametrs var pārsniegt piecus centimetrus.

Foto: Vētras postījumi Dobeles novadā

Trešdienas naktī un priekšpusdienā pērkona negaiss vairāk iespējams Latvijas rietumu un centrālajos novados, arī šie mākoņi vietām var izraisīt vētru un lielu krusu. Mākoņi virzīsies no dienvidiem uz ziemeļiem.

Minimālā gaisa temperatūra naktī būs +13..+17 grādi, maksimālā temperatūra trešdien gaidāma no +20 grādiem Kurzemes piekrastē līdz +30 grādiem Latgalē. Valdošais būs lēns līdz mērens austrumu vējš, kas dienā pāries dienvidu vējā.

Rīgā trešdien brīžiem gaidāms lietus un pērkona negaiss, tas var būt postošs. Naktī galvenokārt pūtīs neliels austrumu vējš un gaisa temperatūra būs +16 grādi, dienā dominēs mērens dienvidu vējš un, uzspīdot saulei, gaiss iesils līdz +26 grādiem.

Uz augšu