Otrdien pie Okupācijas muzeja pieminēs komunistiskā genocīda upurus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Paula Čurkste/LETA

Pie memoriāla "Vēstures taktīla" pie Okupācijas muzeja šodien plkst.18 pieminēs komunistiskā genocīda upurus, informēja Krievu pilsoniskās sabiedrības veicināšanas un krievu emigrantu atbalsta asociācijas (AREM) valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Savins.

Tradīcija 5.septembri atzīmēt kā Sarkanā terora un padomju politisko nometņu upuru piemiņas dienu radās 1972.gadā Urālu nometnē Nr.36.

Todien politieslodzītie, kuru vidū bija dažādu tautību un reliģiju pārstāvji, slepus pulcējās vienā no nepabeigtajām kazarmām, lai pieminētu visus komunisma upurus.

Tā radās īpaša piemiņas ceremonija: uz baraka grīdas tika klāts balts audekls un uzbērtas nelielas smilšu kaudzes, katrā no kurām tika ievietota viena baznīcas svece. Katra svece simbolizēja kādu no komunistu genocīdā cietušajām tautām.

Arī datums 5.septembris nav izvēlēts nejauši. Tieši šajā dienā 1918.gadā Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas vadība izdeva dekrētu "Par sarkano teroru", kas oficiāli un atklāti paziņoja par genocīda politikas sākumu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu