Žurnālists apgalvo, ka Masks izjaucis ukraiņu uzbrukumu Krimas piekrastē

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Īlons Masks 2022.gadā devis rīkojumu atslēgt interneta pakalpojumu sistēmu "Starlink" krievu okupētās Krimas piekrastē, lai tādējādi izjauktu ukraiņu uzbrukumu Krievijas karaflotei Sevastopolē, Maska biogrāfijā, kuras fragmenti nonākuši televīzijas kanāla CNN rīcībā, apgalvo žurnālists Volters Aizeksons.

Grāmatā, kas tirdzniecībā nonāks 12.septembrī, Aizeksons raksta, ka Masks esot devis slepenu rīkojumu sava uzņēmuma inženieriem atslēgt satelītu sakaru tīklu "Starlink", lai izjauktu ukraiņu iecerēto uzbrukumu krievu kuģiem Sevastopoles ostā, izmantojot tālvadības zemūdens šāviņus.

Žurnālists apgalvo, ka ukraiņu zemūdens šāviņi esot "pietuvojušies krievu flotei", taču pēc tam "izmetušies krastā", nenodarot tai nekādus zaudējumus.

Grāmatas autors raksta, ka Masks to darījis, baidoties no Krievijas atbildes trieciena. Uzņēmuma "SpaceX" dibinātājs esot kontaktējis ar krievu amatpersonām un šajās sarunās guvis pārliecību, ka Krievija pēc šāda uzbrukuma var pielietot kodolieročus.

Aizeksons citē it kā Maska teikto, ka satelītu sakari neesot domāti karam.

""Starlink" tika radīts, lai ļaudis varētu skatīties "Netflix", atslābināties, skolā pieslēgties internetam, veikt miermīlīgus darbus, nevis lai dotu dronu triecienus," esot izteicies miljardieris.

Ukraiņi esot centušies viņu pārliecināt par pretējo, taču Masks neesot padevies.

CNN nav izdevies saņemt Maska komentāru par šiem apgalvojumiem.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu