VIDEO ⟩ Banki: Neskatoties uz attālumu, jutām jūsu mīlestību un klātbūtni

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Luka Banki
Luka Banki Foto: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas vīriešu basketbola izlase Pasaules kausa finālturnīrā, neskatoties uz lielo attālumu no Latvijas, jutusi mājās palikušo līdzjutēju mīlestību un klātbūtni, pirmdien uzrunā pie Brīvības pieminekļa teica valstsvienības galvenais treneris Luka Banki.

VIDEO: Banki runa sagaidīšanas pasākumā

11. septembra vakarā vairāki tūkstoši cilvēku Rīgā sagaidījuši Latvijas basketbola valstsvienība, kura debijā pasaules meistarsacīkstēs spēja izcīnīt augsto piekto vietu.

"Neskatoties uz attālumu, jutām jūsu mīlestību un klātbūtni. Jau no pašas pirmās dienas jūs mūs iedvesmojāt. Lai arī kāds bija rezultāts, ticu, ka novērtējat to, ko izlase sniedza pretī, pārstāvot valsti," teica Banki.

Latvijas izlases kapteinis Dairis Bertāns tikmēr teica, ka izlases basketbolisti kā sportisti uzliek visaugstākos mērķus, tāpēc ir sāpīgi, ka nav izdevies izcīnīt medaļas.

"Tāpēc galvenokārt šodien šeit esam, lai teiktu jums paldies par atbalstu, kas bija visa turnīra garumā. Tas dzina uz priekšu un mēs to jutām. Redzu, ka visi kopā esam lieli, stipri un vareni. Katrs, kurš gāja laukumā, atstāja savus sviedrus, sirdi un dvēseli par Latviju," uzsvēra Bertāns.

Lidostā "Rīga" komandu sagaidīja ģimenes locekļi, pēc kā izlase īpašā divstāvu autobusā devās uz Rīgas centru, laukumu pie Brīvības pieminekļa, kur tiek organizēts svinīgs sagaidīšanas pasākums.

Pa ceļam no lidostas līdz Brīvības piemineklim sportistus sveica vairāki tūkstoši cilvēku, kas īpašā krāsojuma autobusu sagaidīja ceļa malās. Sagaidītājiem bija līdzi Latvijas karogi un cita atribūtika. Cilvēki sita plaukstas, māja ar rokām un aplaudēja, sagaidot garāmbraucošo autobusu ar izlases dalībniekiem.

Laukumā pie Brīvības pieminekļa autobuss iebrauca no Aspazijas bulvāra, vietām sastopoties ar grūtībām tikt cauri sagaidītāju pūlim, kas skandēja apsveikuma saukļus par godu sportistiem.

Laukumā pulcējušies vairāki tūkstoši cilvēku, daudzi no viņiem tērpušies izlases kreklos vai līdzīgās drēbēs. Spēlētāji uz skatuvi, kas izvietota pie Brīvības pieminekļa, devušies pa koridoru caur pūli.

Sportistus sagaida arī vairākas valsts amatpersonas, tostarp Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, Rīgas mērs Vilnis Ķirsis un izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa sākās ar kopīgu Latvijas Valsts himnas dziedāšanu.

Kā novēroja aģentūra LETA, kopā ar izlasi Rīgā nav ieradušies basketbolisti Kristaps Porziņģis un Klāvs Čavars.

Latvijas izlase, pirmo reizi piedaloties pasaules kausā, spēja izcīnīt 5.vietu. Vispirms apakšgrupā Latvijas izlase pārspēja Franciju un Libānu, bet zaudēja Kanādai. Nākamajā kārtā Latvijas izlase uzveica Spāniju un Brazīliju, iekļūstot ceturtdaļfinālā, kur piekāpās Vācijai. Cīņā par 5.- 8.vietu Latvija vispirms uzvarēja Itāliju, bet čempionātu noslēdza ar Lietuvas sagraušanu.

Līdzīgs sagaidīšanas pasākums pavasarī tika organizēts Latvijas hokeja izlasei, kas pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas. Toreiz pie Brīvības pieminekļa pulcējās vairāki desmiti tūkstoši līdzjutēju.

Pie Brīvības pieminekļa pulcējās tūkstošiem atbalstītāju, kuri ieradās sveikt izlasi. Svinības sākās ar kopīgu himnas izpildījumu.

VIDEO: Himna pie brīvības pieminekļa 

Video: Himna pie brīvības pieminekļa 

Uz skatuves basketbolisti kāpuši kopā ar savām atvasēm, kuri arī piedalījās himnas izpildījumā.

Video: Himna pie brīvības pieminekļa 

VIDEO: Fani pulcējas uz basketbola izlases sagaidīšanu