FOTO UN VIDEO Tūkstošiem līdzjutēju sveic Latvijas basketbola izlasi

Apollo.lv
Foto: Justs Kravalis/TVNET GRUPA

Pie Brīvības pieminekļa 11. septembrī pulcējas līdzjutēji, draugi un ģimenes, lai svinīgi sagaidītu un sveiktu Latvijas basketbola izlasi. Valstsvienība atgriežas no Pasaules kausa (PK) izcīņas finālturnīra, kur debijas reizē izcīnīja augsto piekto vietu.

FOTO: Fani pie Brīvības pieminekļa sveic Latvijas vīriešu basketbola izlasi

Basketbola izlase tika sagaidīt ar skaļām ovācijām. Valsts policija lēš, ka pie Brīvības pieminekļa pulcējās aptuveni 5000 līdzjutēju.

VIDEO: Tiešraides arhīvs

Vispirms apakšgrupā Latvijas izlase Džakartā pārspēja Franciju un Libānu, bet piekāpās Kanādai. Nākamajā kārtā Latvija pieveica titulēto Spāniju un Brazīliju, iekļūstot ceturtdaļfinālā, kur piekāpās Vācijai. Cīņā par 5. - 8. vietu Latvija vispirms uzvarēja Itāliju, bet čempionātu noslēdza ar Lietuvas sagraušanu.

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja nolēma atvēlēt 64 267 eiro Latvijas komandas svinīgās sagaidīšanas pasākuma organizēšanai.

VIDEO: Banki runa sagaidīšanā

Aptuveni 5000 cilvēku Rīgā ar skaļām ovācijām sagaidīja Latvijas basketbola valstsvienību, kura debijā pasaules meistarsacīkstēs spēja izcīnīt augsto piekto vietu.

VIDEO: Žagars nespēj valdīt saviļņojumu

Lidostā "Rīga" komandu sagaidīja ģimenes locekļi, pēc kā izlase īpašā divstāvu autobusā devās uz Rīgas centru, laukumu pie Brīvības pieminekļa.

Pa ceļam no lidostas līdz Brīvības piemineklim sportistus sveica vairāki tūkstoši cilvēku, kas īpašā krāsojuma autobusu sagaidīja ceļa malās. Sagaidītājiem bija līdzi Latvijas karogi un cita atribūtika. Cilvēki māja ar rokām un aplaudēja, sagaidot garāmbraucošo autobusu ar izlases dalībniekiem.

Līdzīgs sagaidīšanas pasākums pavasarī tika organizēts Latvijas hokeja izlasei, kas pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas. Toreiz pie Brīvības pieminekļa pulcējās vairāki desmiti tūkstošu līdzjutēju.

Svinības sākās ar kopīgu himnas nodziedāšanu.

VIDEO: Himna pie brīvības pieminekļa