Rinkēvičs dosies vizītē uz ASV

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Foto: Ieva Leiniša/LETA

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs no 16.septembra līdz 23.septembrim darba vizītē apmeklēs ASV, lai piedalītos ANO Ģenerālās asamblejas 78.sesijas atklāšanā Ņujorkā un Latvijas-Amerikas Tirdzniecības kameras rīkotajā "Spotlight Latvia" konferencē Bostonā, informēja valsts pirmās personas padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Valsts prezidenta uzruna ANO Ģenerālajā asamblejā paredzēta 20.septembrī aptuveni plkst. 20 pēc Latvijas laika.

Rinkēvičs savā uzrunā pievērsīs sevišķu uzmanību Krievijas agresijai pret Ukrainu un tās radītajiem draudiem uz noteikumiem balstītajai starptautiskajai kārtībai, kā arī aicinās atjaunot taisnīgumu, nodrošinot Krievijas un tās pārstāvju atbildību par agresijas noziegumu un pastrādātajiem kara noziegumiem Ukrainā.

Vienlaikus prezidents apliecinās Latvijas atbalstu globālo ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai.

Darba vizītes Ņujorkā laikā Valsts prezidents piedalīsies ASV un Baltijas valstu investīciju samitā, Ilgtspējīgas attīstības foruma līderu dialogā par zinātni, tehnoloģijām un inovācijām, Klimata ambīciju samitā, ANO Drošības padomes atklātajās debatēs par mieru un drošību Ukrainā, kā arī samitā par jūras līmeņa celšanās radīto eksistenciālo draudu novēršanu.

ANO Ģenerālās asamblejas laikā plānota Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu, kā arī ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu.

Tāpat Valsts prezidentam paredzētas vairākas divpusējas tikšanās, tai skaitā ar Andoras, Dienvidāfrikas, Lihtenšteinas, Moldovas, Ruandas un Tuvalu līderiem, lai pārrunātu divpusējās attiecības un sadarbību starptautiskajās organizācijās, atbalstu Ukrainai, kā arī veicinātu atbalstu Latvijas kandidatūrai uz ANO Drošības padomes nepastāvīgās locekles vietu 2026.-2027. gadam.

Valsts prezidents ir aicināts piedalīties ASV prezidenta Džo Baidena un pirmās lēdijas Džilas Baidenas pieņemšanā.

Savukārt 21.septembrī un 22.septembrī Valsts prezidents piedalīsies Latvijas-Amerikas Tirdzniecības kameras rīkotajā "Spotlight Latvia" konferencē Bostonā un tiksies ar Masačūsetsas štata gubernatori Mauru Hīliju.

Valsts prezidentam Rinkēvičam paredzētas arī tikšanās ar ASV dzīvojošajiem tautiešiem Ņujorkā un Bostonā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu