Sestdien un svētdien Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa "Grand Prix" sacentīsies desmit kori no visas pasaules

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Kaspars Teilans/Publicitātes foto

Jūrmalā līdz 24. septembrim notiks sestais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss, piedaloties koriem no deviņām pasaules valstīm - Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Vācijas, Īrijas, Bulgārijas, Indonēzijas un Latvijas, informēja konkursa pārstāve Inga Vasiļjeva.

Par "Grand Prix" ieguvēja titulu sacentīsies jauktais kamerkoris "Encore" no Igaunijas, jauniešu jauktais koris no Somijas, jauktais koris "St Jacobs Vokalensemble" no Zviedrijas, Oslo Universitātes sieviešu koris no Norvēģijas, jauktais kamerkoris "Alumni Heidelberg" no Vācijas, Dublinas jauktais kamerkoris no Īrijas, sieviešu koris "Voices of Orpheus" no Bulgārijas, jauktais koris "Gratia Choir" no Indonēzijas, kā arī divi pašmāju kolektīvi - jauktais koris "Austrums" un jauktais koris "Norise".

Koru sniegumu vērtēs profesionāla starptautiska žūrija, kuras priekšsēdētājs būs Hosu Elberdins Badiola, žūrijā darbosies Kaje Tannera, Haralds Jers, Luka Skakabaroci un latviešu komponiste Selga Mence. Konkursa laikā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē dalībnieki tiks vērtēti trīs konkursa kārtās - obligātās programmas un brīvas izvēles programmas kategorijās.

Obligātajā programmā visi kori izpildīs skaņdarbu no romantisma laikmeta, laikmetīgo mūziku, savas valsts tautas dziesmu unisonā, kā arī speciāli konkursam komponētu skaņdarbu - šogad tas būs pirmajam konkursam komponētais Riharda Dubras opuss "Hail, O Star of the Ocean". Brīvas izvēles programmā koriem ir iespēja izpildīt programmu pēc savas izvēles, parādot savu skanējumu un to, kas katram izdodas vislabāk. Pieci augstāko rezultātu ieguvušie kori cīnīsies "Grand Prix" finālā.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas: "Grand Prix" jeb pirmās vietas ieguvējs saņems mākslinieces Gintas Grūbes veidoto Jūrmalas pilsētas kausu un Lielo balvu - 3500 eiro, otrāsvietas ieguvējs - 2000 eiro naudas balvu, bet trešās vietas ieguvējs - 1000 eiro.

Papildus tiks pasniegta Labākā diriģenta balva 500 eiro apmērā, Labākā obligātā skaņdarba interpreta balva 250 eiro apmērā, kā arī Skatītāju simpātijas balva no zīmola "Laima", Labākais unisona skaņdarba interprets - balva no "Musica Baltica", Skatuviski atraktīvākais priekšnesums - balva no "Innocent Pro" un Dzintaru koncertzāles simpātijas specbalva.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu