Polijas prezidents: Tagadējais strīds starp Ukrainu un Poliju neizbojās abu valstu attiecības

Apollo.lv
Polijas prezidents Andžejs Duda.
Polijas prezidents Andžejs Duda. Foto: Paula Čurkste/LETA

Polijas prezidents Andžejs Duda piektdien, 22. septembrī teicis, ka starp Poliju un Ukrainu notiekošajam strīdam par graudu importu nevajadzētu atstāt negatīvu ietekmi uz labajām attiecībām starp abām valstīm, ziņo Ukrainas izdevums "The Kyiv Independent", atsaucoties uz Polijas informācijas aģentūras "TVP World" sniegto informāciju.

Polijas prezidents konferencē Poznaņā papildināja, ka šīs domstarpības ir tikai sīka "atlūza" ciešajās Polijas-Ukrainas attiecībās. Tam šīs attiecības nevajadzētu būtiski sašķelt. 

Duda minēja, ka abām valstīm domstarpības jāatrisina savā starpā.

Der piebilst, ka tajā pašā dienā Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis izteicās daudz kritiskāk, norādot, ka Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim nav tiesību aizvainot poļu tautu ar saviem izteikumiem ANO Ģenerālasamblejā. 

Zelenskis uzrunā ANO teicis, ka "Eiropā daži spēlē solidaritāti politiskajā teātrī", pārvēršot labības piegādes trillerī, bet patiesībā palīdzot "sagatavot skatuvi Maskavas aktierim".

Šo izteikumu dēļ Polijas Ārlietu ministrija izsauca Ukrainas vēstnieku, norādot, ka šī tēze attiecībā uz Poliju ir melīga un nepatiesa attiecībā uz valsti, ko Polija atbalstījusi jau no kara sākuma.

Strīds starp Ukrainu un Poliju ir saistīts ar Ukrainas graudu importu. 15. septembrī Polija vienpusējā kārtā noteica embargo Ukrainas lauksaimniecības produktu importam.

Reaģējot uz šo soli, Ukraina iesniedza sūdzību Pasaules Tirdzniecības organizācijā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu