Oslo Universitātes sieviešu koris uzvar Baltijas jūras koru konkursā

Apollo.lv
Foto: Publicitātes foto

Par sestā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa pirmās vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro, kļuva Oslo Universitātes sieviešu koris diriģentes Maritas Tendeles Bodsbergas Veides vadībā, informē konkursa pārstāvji. 

Otro vietu un 2000 eiro naudas balvu ieguva jauktais koris "Gratia Choir" no Indonēzijas diriģenta Alfonso Andrika Viratmas vadībā.

Trešo vietu un 1000 eiro naudas balvu, kā arī Dzintaru koncertzāles speciālbalvu ieguva jauktais koris "St Jacobs Vokalensemble" no Zviedrijas diriģenta Mikaela Vedara vadībā.

Par konkursa labāko diriģentu tika atzīta Marita Tendele Bodsberga Veide, viņa un Oslo Universitātes sieviešu koris atzīti par labākajiem obligātā skaņdarba – Riharda Dubras opusa "Hail, O Star of the Ocean" – interpretiem.

Skatītāju simpātiju balvu sadarbībā ar "Laima", kā arī par skatuviski atraktīvāko tika atzīts jauktais koris "Gratia Choir". 

Žūrijas atzinību un izdevniecības "Musica Baltica" balvu par labāko unisona skaņdarba interpretāciju ieguva jauktais kamerkoris "Alumni Heidelberg" no Vācijas.

Kori no Latvijas iekļuva labāko sešiniekā, jauktajam korim "Austrums" (diriģents Ārijs Šķepasts) iekļūstot konkursa finālā un ieņemot 5. vietu, savukārt jauktais koris "Norise" (diriģente Alise Konkēviča-Upīte) konkursā izcīnīja 6. vietu.

Katru gadu septembra otrajā pusē konkurss Jūrmalā pulcē vairākus simtus kordziedātāju no dažādām pasaules valstīm, kā arī vietējos kormūzikas cienītājus un profesionāļus.

"Pavisam nesen noslēgušies Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, ar kuriem esam slaveni pasaulē. Mūsu veidotais koru konkurss turpina spodrināt Latvijas kā koru lielvalsts tēlu un ir viens no tiem notikumiem, kurā aicinām ciemos citu valstu korus, lai tiem parādītu Latviju un sniegtu ieskatu mūsu kormūzikas tradīcijās. Tas, ka uz konkursu ierodas kori no arvien dažādākām pasaules valstīm, dod ticību, ka Latvija arvien pārliecinošāk ieņem savu vietu arī uz augsta līmeņa starptautisku kormūzikas konkursu kartes", tā konkursa mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Ozols.

Sestais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss noritēja no 22. līdz 24. septembrim Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē un sapulcināja kora dziedātājus no deviņām pasaules valstīm - Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Vācijas, Īrijas, Bulgārijas, Indonēzijas un Latvijas.

Koru sniegumu vērtēja profesionāla starptautiska žūrija, kuras priekšsēdētājs bija Hosu Elberdins Badiola no Spānijas. Žūrijā darbojās Kaje Tannera no Igaunijas, Haralds Jers no Vācijas, Luka Skakabaroci no Itālijas un latviešu komponiste Selga Mence.

Konkursa ietvaros Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē dalībnieki tika vērtēti trīs konkursa kārtās – Obligātās programmas un Brīvas izvēles programmas kategorijās. Obligātās programmas ietvaros visi kori izpildīs skaņdarbu no romantisma laikmeta, laikmetīgo mūziku, savas valsts tautas dziesmu unisonā, kā arī speciāli konkursam komponētu skaņdarbu – šogad tas bija pirmajam konkursam komponētais Riharda Dubras opuss "Hail, O Star of the Ocean". Brīvas izvēles programmā koriem bija iespēja izpildīt programmu pēc savas izvēles, parādot savu skanējumu un to, kas katram izdodas vislabāk.

Pieci augstāko rezultātu ieguvušie kori cīnīsies Grand Prix finālā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu