Duda: Polija ir sagatavojusi tranzīta koridorus Ukrainas labības eksportam

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Polijas prezidents Andžejs Duda
Polijas prezidents Andžejs Duda Foto: EPA/Scanpix

Polijas prezidents Andžejs Duda paziņojis, ka viņa valsts ir sagatavojusi tranzīta koridorus Ukrainas labības eksportam.

"Polijā ir sagatavoti tranzīta koridori, pateicoties kuriem Ukrainas graudus varēs pārvadāt caur Poliju un eksportēt, kur nepieciešams. Mēs cenšamies palīdzēt Ukrainai un tām valstīm, kurām šī palīdzība ir nepieciešama," sacīja Duda.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka uzskata par pareizu Polijas valdības lēmumu pagarināt aizliegumu pārdot Ukrainas graudus Polijas tirgū.

"Uzskatu, ka Polijas valdība ir pieņēmusi pareizo lēmumu, saglabājot aizliegumu. Tomēr tajā pašā laikā ir jādara viss iespējamais, lai tranzīts būtu pēc iespējas lielāks," Polijas televīzijas kanālam TVP1 sacīja Duda.

"Pateicoties mūsu lauksaimnieku darbam, mēs paši sevi nodrošinām. Mums nav vajadzīgi graudi no Ukrainas. Viņu lieliskā raža kara laikā gandrīz nesasniedz tās valstis, kurām tā patiešām vajadzīga," norādīja Duda.

Eiropas Komisija (EK) 16. septembrī nolēma pārtraukt importa ierobežojumus labībai no Ukrainas. Polija, Ungārija un Slovākija paziņojušas, ka paturēs aizliegumu spēkā.

Kontrole pār Ukrainas graudu importu ļāva Bulgārijai, Ungārijai, Polijai, Slovākijai un Rumānijai ierobežot Ukrainas izcelsmes produktu, piemēram, kviešu, kukurūzas, rapša sēklu un saulespuķu tirdzniecību savos tirgos.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu