Grevcova aicina liegt Abu Meri ministra darbu apvienot ar ārsta praksi (6)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Saeimas deputāte Glorija Grevcova uzrunā klātesošos no tribīnes Saeimas ārkārtas sēdes laikā.
Saeimas deputāte Glorija Grevcova uzrunā klātesošos no tribīnes Saeimas ārkārtas sēdes laikā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeimas opozicionāre, pie frakcijām nepiederošā deputāte Glorija Grevcova rosina veikt likuma grozījumus, kas liegtu tiesības veselības ministram Hosamam Abu Meri (JV) paralēli strādāt kā ārstam.

Grevcova attiecīgo priekšlikumu iesniegusi grozījumiem likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā".

Opozīcijas deputāte skaidro, ka ministrs pārskata un ir atbildīgs par nozari, kura viņam ir tikusi uzticēta. "Līdz ar to, uzskatu, ka ministram ir maksimāli jākoncentrējas un jāvelta laiks, enerģija tieši šiem pienākumiem, nevis jāapvieno darbs ministrijā ar citiem, ne mazāk atbildīgiem amatiem, kā piemēram, ārsts," atzīmē politiķe.

Tāpēc Grevcova rosina noteikt, ka uz Ministru prezidentu un ministriem neattiektos tiesības savienot valsts amatpersonas amatu ar pedagoga, zinātnieka, ārsta, veterinārārsta, profesionālā sportista vai radošo darbu.

Kā ziņots, veselības ministrs, gastroenterologs Abu Meri septembra vidū aģentūrai LETA apliecināja, ka paralēli ministra darbam plāno turpināt praktizēt kā mediķis.

Abu Meri aģentūrai LETA atzina, ka, visticamāk, veltīt ārsta praksei tik daudz laika kā līdz šim nesanāk. Būdams tikai deputāts, viņš varēja daudz vairāk laika veltīt saviem pacientiem.

Tomēr Abu Meri medicīnu neplāno pamest, jo viņam ir pacienti, kuri gadiem viņu ir apmeklējuši, tostarp arī hronisko slimību pacienti. Pašlaik gan līdz budžeta pieņemšanai viņš ir paņēmis pauzi no ikdienas ārsta prakses.

Abu Meri lēš, ka, iespējams, pacientus varēs pieņemt sestdienās vai kādā agrā rītā vai vēlā vakarā. Taču tas būšot ierobežots pacientu pieņemšanas laiks ierobežotam cilvēku skaitam.

Komentāri (6)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu