"Slepkavu izpalīgs." Smiltēns aicina VDD saukt pie kriminālatbildības Mamikinu

LETA
Andrejs Mamikins.
Andrejs Mamikins. Foto: Ekrānuzņēmums no "Carjgrad" raidījuma

Viens no "Apvienotā saraksta" (AS) līderiem, Saeimas deputāts Edvards Smiltēns (AS) vērsies Valsts drošības dienestā (VDD), lūdzot saukt pie kriminālatbildības Andreju Mamikinu par noziegumu pret mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu, aģentūru LETA informēja AS pārstāve Mudrīte Grundule.

VDD jau pašlaik vērtē bijušā Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Mamikina publiskās aktivitātes.

"No Latvijas žurnālista un mūsu valsts pārstāvja EP līdz slepkavu izpalīgam - tāds ir nodevības ceļš. Un nav svarīgi, kādi bijuši motīvi - nauda, melnas mapītes vai kas cits," atzīmē Smiltēns.

Iepriekšējais Saeimas priekšsēdētājs akcentē, ka svarīgi, ka neesam ar to mierā un norāda, ka ir diezgan pierādījumu par kara noziegumu slavināšanu, slepkavu un varmāku attaisnošanu un Latvijas nomelnošanu. Tāpēc Smiltēns vērsies pie VDD priekšnieka Normunda Mežvieta ar lūgumu sākt kriminālprocesu pret Mamikinu par noziegumu pret mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu.

"Tādiem cilvēkiem jāatbild par padarīto gan pēc likuma, gan pēc taisnības," uzsver AS politiķis.

Smiltēns iesniegumā VDD norāda, ka Latvijas publiskajā telpā izskanējusī informācija par Mamikina publiskajiem izteikumiem un aktivitātēm sociālajos tīklos nepārprotami parāda, ka viņš ir aktīvs Krievijas propagandas izplatītājs, kurš publiski slavina Krievijas paveiktos noziegumus.

Piemēram, Krievijas iebrukumu Ukrainā Mamikins dēvē par specoperāciju, konstatējis Saeimas deputāts. Mamikins arī cenšoties atspēkot apgalvojumus par Krievijas armijas pastrādāto slaktiņu Bučas pilsētā, atzīmē Smiltēns.

Tāpat, neraugoties uz padomju režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu, Mamikins paužot pārliecību, ka Latvijā tikšot atjaunoti padomju pieminekļi, atzīmē AS politiķis.

"Acīmredzams, ka Mamikins izplata un publiski slavina tādu informāciju, kas satur noziegumu pret mieru un kara noziegumu atzinīgu novērtēšanu, cildināšanu, pauž savu pozitīvo attieksmi par Krievijas īstenotajiem noziegumiem Ukrainā," akcentē bijušais Saeimas priekšsēdētājs.

Politiķis norāda, ka saskaņā ar Latvijas tiesību aktiem nozieguma pret mieru un kara nozieguma publiska slavināšana ir krimināli sodāms noziegums.

Kā ziņots, VDD jau ir pievērsis uzmanību Mamikina dalībai Kremļa propagandu izplatošā televīzijas kanāla "Tsargrad TV" raidījumā un vērtē to atbilstoši savai kompetencei.

Mamikins raidījumā paziņojis, ka ir pārcēlies dzīvot uz Krieviju, "lai viņa dēliem nav jāpiedalās geju parādēs". Intervijā viņš Krievijas iebrukumu Ukrainā sauc par specoperāciju un pauž pārliecību, ka Latvijā tiks atjaunoti padomju varas savulaik saceltie pieminekļi.

Mamikins arī kritizējis Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un norādījis, ka Ukrainas pilsētā Bučā demonstrēti "izlikti melni maisi".

Tāpat VDD ir konstatējis Mamikina publikāciju sociālās tīklošanās vietnē "Facebook" un sācis tās izvērtēšanu atbilstoši savai kompetencei. Šajā publikācijā Mamikins ievietojis foto ar Krievijas tanku un tekstu: "Ja krieviem nav atļauts ES iebraukt ar personīgo automašīnu, tad par tankiem nekas nav teikts."

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, Mamikins 2014.gadā kandidēja EP vēlēšanās no sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" saraksta un tika ievēlēts. Savukārt 2018.gadā Saeimas vēlēšanās viņš kandidēja jau no Latvijas Krievu savienības saraksta, bet parlamentā neiekļuva.

2021.gadā Mamikins sāka darbu Valsts darba inspekcijā kā stratēģiskās komunikācijas vadītājs, tomēr pārbaudes laikā darbs tika uzteikts.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu