Kalnu Karabahu pametuši gandrīz visi etniskie armēņi (2)

LETA
Foto: AP/Scanpix

Vairāk nekā 100 000 cilvēku devušies prom no Kalnu Karabahas, kas nozīmē, ka gandrīz visi etniskie armēņi ir atstājuši Armēnijas enklāvu kopš Azerbaidžāna pārņēma to savā kontrolē, sestdien paziņoja Armēnijas valdība.

Armēnijas premjerministra preses pārstāve Nazeli Bagdasarjana paziņoja, ka pēdējās nedēļas laikā valstī no Kalnu Karabahas ieradušies 100 417 bēgļu.

Pagājušonedēļ Azerbaidžāna izvērta militāru operāciju, kuras rezultātā vairāk nekā 30 gadus "de facto" pastāvējušās Kalnu Karabahas armēņu republikas varasiestādes faktiski kapitulēja Baku priekšā.

Pirms tam tika lēsts, ka Kalnu Karabahā ir 120 000 iedzīvotāju.

Erevāna ir apsūdzējusi Azerbaidžānu par "etniskās tīrīšanas" kampaņu, lai atbrīvotu Kalnu Karabahu no armēņiem.

Savukārt Baku to noliedz un publiski ir aicinājusi armēņus palikt teritorijā un "atkal integrēties" Azerbaidžānā.

ANO šajā nedēļas nogalē nosūtīs misiju uz Kalnu Karabahu galvenokārt humāno vajadzību novērtēšanai, paziņoja ANO preses sekretārs Stefans Dižarriks. Viņš piebilda, ka ANO nebija pieejas šim reģionam "apmēram 30 gadus".

Erevāna ir aicinājusi Starptautisko krimināltiesu nodrošināt, ka Azerbaidžāna nepārvieto atlikušos etniskos armēņus un netraucē "drošu un ātru atgriešanos" tiem, kas ir aizbēguši.

Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustību federācija piektdien paziņoja, ka no Kalnu Karabahas aizbēgušajiem steidzami ir nepieciešama palīdzība 20 miljonu Šveices franku (20,7 miljoni eiro) vērtībā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu