Nepilnus divus mēnešus pēc atklāšanas slēgta Gāliņciema bibliotēka Ventspilī

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ventspils bibliotēka/Publicitātes foto

Akustisko paneļu termiskās izplešanās dēļ slēgta jaunatklātā Gāliņciema bibliotēka Ventspilī, informēja Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura.

Tā kā tika konstatēta akustisko paneļu termiskā izplešanās, būvuzņēmējs sadarbībā ar akustisko paneļu ražotāju, piegādātāju un projekta autoru ir izstrādājis tehnisko risinājumu, kas turpmāk novērsīšot šī materiāla deformācijas.

Pumpura informē, ka remontu paredzēts sākt šīs nedēļas otrajā pusē. Šobrīd notiek sagatavošanās darbi un tiek risināti organizatoriskie jautājumi.

Kamēr Gāliņciema bibliotēka ir slēgta, grāmatas un citus materiālus lasītāji var nodot un saņemt citās Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās.

Kā vēstīts, jauno Gāliņciema bibliotēku - daudzfunkcionālo pakalpojumu centru - atklāja šā gada 4.augustā.

Pakalpojumu centrs tapis ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu un kalpos apkārtnes iedzīvotājiem kā kultūras un sabiedriskais centrs.

Ideju par Gāliņciema sabiedriskā centra būvniecību Ventspils pilsētas domē atbalstīja 2013.gadā.

Ēkas būvniecība sākās 2020.gada novembrī un noslēdzās 2022.gada beigās. Ēku būvēja SIA "Amatnieks". Ēkas būvprojektu izstrādāja SIA "Sarma & Norde Arhitekti", ko pašvaldība izraudzījās no publiskā metu konkursā iesniegtajiem 14 priekšlikumiem. Savukārt būvdarbu uzraudzību veica SIA "Būves un būvsistēmas" norīkots sertificēts speciālists.

Ēka ir 620 kvadrātmetrus plaša. Tajā iekārtota atsevišķa zāle pasākumiem, plaša telpa bibliotēkas krājuma izvietošanai, vieta brīvpieejas datoriem un atsevišķa zona bērniem un jauniešiem.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 2,8 miljoni eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 2,38 miljoni eiro jeb 85%, valsts budžeta dotācija 84 000 eiro jeb 3% un pašvaldības budžeta līdzekļi 337 000 eiro jeb 12%.

Projektu ar Kultūras ministrijas un Ventspils pilsētas pašvaldības atbalstu īstenoja Ventspils bibliotēka sadarbībā ar pašvaldības SIA "Ventspils nekustamie īpašumi".

SIA "Amatnieks" reģistrēta 1991.gadā, patiesā labuma guvējs ir Janeks Žizņevskis, liecina "Firmas.lv" dati. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 5,32 miljoni eiro, peļņa 31 818 eiro, dati par pērno gadu vēl nav pieejami.

SIA "Sarma & Norde Arhitekti" reģistrēta 1993.gadā, patiesā labuma guvēji saskaņā ar "Firmas.lv" datiem ir Visvaldis Sarma un Jānis Norde. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija 2,18 miljoni eiro, peļņa 280 578 eiro.

Savukārt SIA "Būves un būvsistēmas" reģistrēta 2002.gadā, tās patiesā labuma guvējs ir Guntars Šterns. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija 0,94 miljoni eiro, bet peļņa 135 172 eiro, liecina "Firmas.lv" dati.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu