Saistībā ar pieaugušo nelegālo imigrāciju Polija, Austrija un Čehija atjauno pārbaudes uz robežas ar Slovākiju

LETA
Polijas-Slovākijas robeža.
Polijas-Slovākijas robeža. Foto: ffolas/Shutterstock

Polija, Austrija un Čehija 3. oktobrī paziņoja, ka ievieš pārbaudes uz robežas ar Slovākiju, lai ierobežotu jau atkal pieaugušo nelegālo imigrāciju.

"Sākot ar pusnakti, mēs no jauna ieviešam kontroli uz robežas ar Slovākiju," žurnālistiem pavēstīja Polijas iekšlietu ministrs Marjušs Kamiņskis.

Čehija sekos šim paraugam "koordinācijā ar kaimiņiem", pavēstīja Čehijas Iekšlietu ministrija.

Vēlāk arī Austrijas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka ieviesīs kontroli 11 robežpunktos ar Slovākiju, "pirms kontrabandisti paspēj nomainīt maršrutus".

Sagaidāms, ka visās trīs valstīs pārbaudes sākotnēji ilgs desmit dienas.

"Nelegālo imigrantu skaits Eiropas Savienībā atkal sāk pieaugt. Mēs pret to neizturamies nenopietni," sociālajā tīklā "X" norādīja Čehijas premjerministrs Petrs Fiala.

Slovākijā pēdējā laikā pieredzēts nelegālo imigrantu skaita pieaugums. Pamatā viņi ierodas caur Ungāriju un Serbiju.

Pēc Prāgas un Varšavas paziņojumiem Slovākijas premjerministrs Ludovits Odors izteicās, ka migrācijas problēmai nepieciešams Eiropas risinājums uz ārējām robežām.

"Tiklīdz kāda valsts pastiprina savas robežas aizsardzību, tas rada kaskādes efektu, mēs visi par to maksāsim naudu, un rezultāts būs ļoti neskaidrs," paziņoja Odors, piebilstot, ka Slovākija trešdien atbildēs uz kaimiņvalstu rīcību.

Šā gada astoņos mēnešos Slovākijā konstatēti aptuveni 24 500 imigrantu, kas valstī iekļuvuši nelegāli.

Pērn šādu cilvēku bija 10 900, bet vēl pirms tam viņu skaits gada griezumā bija mērāms simtos, liecina Slovākijas policijas aplēses.

Lielākā daļa nelegālo imigrantu apgalvo, ka viņi ir sīrieši. Tas nozīmē, ka viņus atbilstoši starptautiskajām tiesībām nedrīkst aizturēt vai deportēt, un viņi turpina ceļu uz Rietumeiropu, skaidroja policijas priekšnieks Stefans Hamrans.

Slovākijas parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu saņēmušās partijas "Smer-SD" līderis Roberts Fico solījis nekavējoties ieviest kontroli uz robežas ar Ungāriju, ja kļūs par premjeru.

"Lai atrisinātu problēmu ar migrantiem, mums būs jāizmanto spēks," sacīja Fico.

Čehija, Ungārija, Polija un Slovākija veido tā dēvēto Višegrādas grupu, kas 2015.gadā, kad Eiropu pāršalca migrantu vilnis, iestājās pret kvotām migrantu sadalē pa ES valstīm.

Vācija pagājušajā nedēļā pavēstīja, ka pastiprinās kontroli uz robežas ar Poliju un Čehiju, šādi reaģējot uz atkal pieaugušo nelegālo imigrāciju.

Vācijas iekšlietu ministre Nensija Fēzere nesen ierosināja iespēju ieviest pastāvīgus kontrolpunktus uz robežas ar Poliju un Čehiju, līdzīgi kā uz robežas ar Austriju.

Visas šīs valstis ir Eiropas Savienības un Šengenas zonas dalībvalstis. Robežkontroles atjaunošana Šengenas zonā ir atļauta tikai izņēmuma gadījumos, un pirms tam par to ir jābrīdina Brisele.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu