Darbību aptur deputātu grupā palestīniešu Nacionālās padomes atbalstam

LETA
Pie Saeimas nama tiek izkārts Izraēlas karogs
Pie Saeimas nama tiek izkārts Izraēlas karogs Foto: Zane Bitere/LETA

9. oktobrī Saeimas deputātu grupā palestīniešu Nacionālās padomes atbalstam pieņemts paziņojums par nosodījumu teroristiskās grupas "Hamas" uzbrukumam Izraēlai un par grupas darbības apturēšanu, "X" ("Twitter") raksta grupas deputāte Skaidrīte Ābrama (P).

Vienlaikus Saeimas sekretārs Edvards Smiltēns (AS) raksta, ka aicina Saeimas deputātus paust skaidru nostāju un nekavējoties izstāties no Saeimas deputātu grupas palestīniešu Nacionālās padomes atbalstam.

Saeimas Prezidijā saņemts abu frakcijas "Jaunā Vienotība" deputātu - Edmunda Jurēvica un Annas Rancānes - iesniegumi par izstāšanos no grupas.

Līdz ar to deputātu grupu patlaban veido "Progresīvo" deputāti - Ābrama, Andris Šuvajevs, Atis Švinka un Edgars Zelderis.

Deputātu grupas paziņojumā teikts, ka Saeimas deputātu grupā palestīniešu Nacionālās padomes atbalstam stingri un kategoriski nosoda teroristiskās grupas "Hamas" uzbrukumu Izraēlai, kas "jau ir novedis pie traģiskām sekām un daudziem upuriem civiliedzīvotāju vidū abās konflikta pusēs".

Paziņojumā teikts, ka šāds uzbrukums ir pretrunā ar miermīlīgiem centieniem meklēt politisku konflikta risinājumu.

Deputātu grupa aicina palestīniešu Nacionālo padomi, kas iestājas par miermīlīgu konflikta risinājumu atbilstoši starptautiskajām tiesībām un parametriem, vēlreiz skaidri paust savu nostāju, nosodot teroristiskās "Hamas" grupas noziedzīgo un vardarbīgo rīcību.

Deputāti aicina uz vardarbības tūlītēju pārtraukšanu.

"Ir būtiski deeskalēt situāciju un atgriezties pie abpusēji pieņemama, miermīlīga risinājuma meklējumiem, atbilstoši starptautiskajām tiesībām un parametriem," teikts paziņojumā.

Vienlaikus grupa paziņo, ka aptur savu darbību līdz brīdim, kamēr palestīniešu Nacionālā padome nebūs skaidri paudusi savu nosodījumu teroristiskās grupas "Hamas" uzbrukumiem Izraēlai.

Kā ziņots, sestdienas, 7.oktobra, rītā teroristiskais grupējums "Hamas" sāka iebrukumu Izraēlā. Uzbrukumā gājuši bojā jau vairāk nekā 1000 cilvēku, no tiem vairums civiliedzīvotāji, tostarp bērni.

Saeimas Ārlietu komisija jau sestdien pieņēma paziņojumu, kurā stingri un kategoriski nosoda "Hamas" teroristu veiktos uzbrukumus Izraēlai, apliecinot nelokāmu atbalstu Izraēlai un izsakot līdzjūtību uzbrukumu upuru tuviniekiem. Izraēlai ir tiesības uz pašaizsardzību, kā arī tiesības un pienākums aizstāvēt savus pilsoņus un valsti pret nāvējošiem terorisma aktiem, teikts paziņojumā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu