Izvilktas zemūdenes "Titan" atlikušās atlūzas un iespējamās mirstīgās atliekas

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Titan" zemūdene.
"Titan" zemūdene. Foto: AP/Scanpix

Ūdenslīdējiem izdevies atrast un izvilkt jūnija beigās implodējušās zemūdenes "Titan" atlūzas, kas veda tūristus uz slavenā kuģa "Titāniks" vraku. Iespējams, atrastas arī bojāgājušo mirstīgās atliekas, ziņo raidsabiedrība BBC.

ASV Krasta apsardze otrdien, 10. oktobrī ziņoja, ka atlikušās zemūdenes daļas tika atrastas okeāna dibenā un pārvestas uz ostu. Eksperti analizēs atrastās cilvēku mirstīgās atliekas. 

Jau ziņots iepriekš, ka visi pieci cilvēki, kas atradās zemūdens aparātā "Titānika" vraka izpētei, gāja bojā šī aparāta "katastrofālā sabrukumā" Atlantijas okeāna dzelmē. 

Šis paziņojums izbeidza vairāku valstu īstenoto meklēšanas un glābšanas operāciju, kas piesaistīja pasaules uzmanību, kopš kompānijas "OceanGate Expeditions" 6,5 metrus garais zemūdens aparāts "Titan" ar pieciem cilvēkiem svētdien pazuda Atlantijas okeāna ziemeļos.

Zemūdens aparātā bija britu miljardieris Hemišs Hārdings, franču eksperts Pols Anrī Naržolē, Pakistānas un Lielbritānijas magnāts Šahzada Davūds ar savu dēlu Suleimanu, un "OceanGate Expeditions" vadītājs Stoktons Rašs.

"Titan" bija devies dzelmē Atlantijas okeāna ziemeļos, lai aplūkotu pirms 111 gadiem nogrimušā "Titānika" vraku. Aparāts sāka nolaišanos svētdienas rītā pēc vietējā laika, bet pēc nepilnām divām stundām sakari ar to pārtrūka.

"Titāniks" savā pirmajā komerciālajā braucienā no Anglijas uz Ņujorku ar 2224 pasažieriem un apkalpes locekļiem devās 1912. gada 15. aprīlī, bet ietriecās aisbergā un nogrima. Traģēdijā gāja bojā vairāk nekā 1500 cilvēku.

Vraka divi lielākie fragmenti atrodas nepilnus 650 kilometrus no Ņūfaundlendas krastiem gandrīz četru kilometru dziļumā. Vraks tika atrasts 1985. gadā un kopš tā laika ir piesaistījis ekspertu un tūristu interesi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu