Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret sešiem organizācijas "Baltijas antifašisti" izveidotājiem (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Valsts drošības dienests

Valsts drošības dienests (VDD) 10. oktobrī ir rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret sešiem Latvijas valstspiederīgajiem par noziedzīgās organizācijas "Baltijas antifašisti" vadīšanu un piedalīšanos šīs organizācijas pastrādātajos noziegumos.

Sevi par "Baltijas antifašistiem" dēvējošā personu apvienība aizvadītā gada novembrī sāka izvērst un koordinēt pret Latvijas nacionālo drošību vērstas darbības, izmantojot speciāli šim nolūkam izveidotas saziņas grupas ziņojumapmaiņas platformā "Telegram", aģentūru LETA informēja Valsts drošības dienests (VDD).

Kriminālprocesu pret tā sauktajiem "Baltijas antifašistiem" VDD sāka 2022. gada 28. novembrī. Izmeklēšanas gaitā VDD ir konstatējis tādas "Baltijas antifašistu" noziedzīgas darbības kā neizpaužamu ziņu nelikumīga vākšana par norisēm Latvijā ar nolūku nodot tās Krievijas specdienestiem, Krievijas izvērstā kara Ukrainā slavināšana un attaisnošana, kā arī finanšu līdzekļu un citu resursu vākšana agresorvalsts Krievijas armijas atbalstam Ukrainā.

Dienests ir konstatējis arī noziedzīgās organizācijas izplatītus aicinājumus iesaistīties Ukrainā notiekošajā karadarbībā Krievijas pusē.

Par noziedzīgas organizācijas vadīšanu un piedalīšanos šādas organizācijas izdarītajos noziegumos var piemērot mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem.

Jau ziņots, ka noziegumu koordinēšanai organizācija platformā "Telegram" izveidoja kanālu "Baltijas antifašisti" un vairākus ar to saistītus kanālus.

Kopš izveides brīža noziedzīgā organizācija šos kanālus mērķtiecīgi un sistemātiski izmantoja dažādām pret Latvijas nacionālās drošības interesēm vērstām aktivitātēm, tajā skaitā neizpaužamu ziņu un citu ziņu nelikumīgai vākšanai nolūkā nodot tās Krievijas specdienestiem un citām institūcijām.

Noziedzīgās organizācijas veidotajos kanālos regulāri tika publicēti aicinājumi vākt informāciju par Latvijas valsts amatpersonām, valsts pārvaldes institūciju darbiniekiem, valsts drošības iestāžu darbiniekiem, Latvijas bruņoto spēku amatpersonām, Ukrainas pusē karojošajiem Latvijas valstpiederīgajiem, kā arī citām fiziskām un juridiskām personām, kas ar savu darbību vērsušās pret Krievijas agresiju.

Viena no iesaistītajām personām ir prokremliskā aktīviste Tatjana Andrijeca, kura aptuveni astoņus mēnešus pavadīja apcietinājumā. Citi potenciālie apsūdzētie ir Aleksandrs Žguns, Staņislavs Bukains, Sergejs Vasiļjevs, Viktorija Matule un Romans Samuļs, noskaidroja aģentūra LETA.

Matule bija viena no cilvēkiem, kuri pērn 10. maijā Pārdaugavā pulcējās pie okupācijas pieminekļa Pārdaugavā. Samuļs savukārt pārcēlies uz dzīvi Baltkrievijā, kur propagandas medijiem kritizējis Latviju.

Žguns darbojas biedrībā "Rodina", kas savulaik Rīgā vēlējās organizēt pasākumu "Krievu maršs" 9.maijā, kā arī biedrībā "Pribaltijskij kazačij krug". Bukains savulaik vadījis prokrievisko organizāciju "GVD Baltija" un iepriekš VDD viņu savos pārskatos minējusi starp Krievijas tautiešu politikas atbalstītājiem. Viņu 2015. gadā Rīgā aizturēja aizdomās par izstādes "Maidana cilvēki" bojāšanu.

Vasiļjevs presē minēts kā Baltijas antifašistiem" līderis, kurš arī uzstājies Kremļa kontrolētajos propagandas medijos un acīmredzot arī atrodas ārpus Latvijas.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu