Pie Vientuļu robežšķērsošanas vietas veidojas rindas. Krievija būtiski ierobežojusi caurlaidību (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Zane Bitere/LETA

Kopš aizvadītās nakts Latvijas un Krievijas robežšķērsošanas vietā "Vientuļi" Krievija ir būtiski ierobežojusi ieceļošanu, tāpēc veidojas gan personu, gan transportlīdzekļu rindas, informēja Iekšlietu ministrijas (IeM) un Valsts robežsardzes pārstāvji.

Nav zināms vai robežšķērsošanas vietas caurlaidība līdz tā darbības pilnīgai apturēšanai pirmdien, 16.oktobrī, tiks atjaunota, tādēļ robežsardze jau pašlaik aicina Latvijas-Krievijas valsts robežas šķērsošanai izmantot Grebņevas vai Terehovas robežšķērsošanas vietas.

Jau ziņots, ka valdība 12. oktobrī Latvijas drošības interesēs ārkārtas sēdē nolēma no pirmdienas, 16. oktobra, apturēt Vientuļu un Pededzes robežšķērsošanas vietu darbību.

Valdība šādu lēmumu pieņēma pēc tam, kad Krievija paziņoja, ka no 16. oktobra Ukrainas pasu turētājiem ļaut ieceļot Krievijā no trešajām valstīm tikai divās robežšķērsošanas vietās - caur Šeremetjevas starptautisko lidostu Maskavā un caur Vientuļu robežšķērsošanas vietu.

IeM un robežsardzē uzsver, ka šāds Krievijas lēmums ir ne tikai mēģinājums šķelt Eiropas Savienību un radīt spriedzi tās pierobežā, bet arī radīt apstākļus uz Latvijas-Krievijas robežas, kas var būtiski ietekmēt sabiedrisko kārtību un radīt valsts drošības apdraudējumu.

Tādējādi, lai nepieļautu iespējamu sabiedriskās kārtības, kā arī valsts drošības apdraudējumu un izvairītos no radītās situācijas iespējamām nelabvēlīgām sekām, nepieciešams apturēt Vientuļu un Pededzes robežšķērsošanas vietu darbību uz Latvijas-Krievijas robežas.

Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts iepriekš intervijā Latvijas Radio sacīja, ka Vientuļu robežšķērsošanas vietas neslēgšana būtu apdraudējums Latvijas drošībai.

"Apzinot situāciju, ka no mūsu reģiona [dienā] ap 600 cilvēku vidēji izbrauc uz Krieviju, un punkta caurlaidība ir 60-70 cilvēku, tas nozīmē, ka 500 cilvēku katru dienu uzkrātos robežas tuvumā, līdz ar to veidotos gan humānā katastrofa, gan arī neapmierinātība," pauda Pujāts, skaidrojot valdības lēmumu slēgt robežšķērsošanas vietu "Vientuļi".

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu