Latvijas iestādes turpina saņemt masveida draudus. Arī šie ir zema riska (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Arī naktī uz pirmdienu vairāki simti skolu, bērnudārzu un mācību centru visā Latvijā e-pastos ir saņēmuši anonīmas draudu vēstules krievu valodā, taču fiziska apdraudējuma šīm iestādēm nav un evakuācija nav jāveic, informē Valsts policija.

Policija informē, ka aizvadītajā naktī saņemtās vēstules ir līdzīga rakstura un ar līdzīgu mērķi tām, kuras noziedznieki izsūtīja pagājušajā nedēļā gan Latvijā, gan Lietuvā un Igaunijā.

Valsts policija ir veikusi draudu riska līmeņa novērtējumu un secinājusi, ka fiziska apdraudējuma mācību iestādēm nav, tāpēc evakuāciju veikt nav nepieciešams un izglītības iestādes var turpināt darbu. Valsts policija informējusi iestādes par tālāko rīcību un aicina iedzīvotājus sekot policijas norādēm, saglabāt mieru un neļauties panikai, jo tiešo to noziedznieki ar savu rīcību vēlas izprovocēt.

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka identiska satura draudu e-pasti šodien izplatīti arī citām iestādēm, tajā skaitā tiesām un pašvaldībām.

Policija ir saziņā ar šīm iestādēm.

Intervijā Latvijas Radio iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) informēja, ka šādus e-pasta sūtījumus saņemot arī iestādes un organizācijas Baltijas kaimiņvalstīs un Polijā.

Baltijas valstu un Polijas tiesībsargājošo iestāžu darbinieki strādā ciešā sadarbībā, lai atklātu šos noziegumus, apliecināja Kozlovskis, piebilzdams, ka sākotnējā informācija liecina, ka sūtītāji nebūs viegli izsekojami.

Viņš skaidroja, ka draudu vēstuļu sūtītāju mērķis ir destabilizēt situāciju un izraisīt sabiedrībā jaunu satraukuma vilni, taču iedzīvotājiem nevajadzētu uz tiem uzķerties un krist panikā.

Iekšlietu ministrs atgādināja, ka dzīvojam hibrīdkara apstākļos. Terorisma draudu līmenis Latvijā joprojām ir zems, tomēr ikvienam ir vērts saglabāt modrību jebkurā dzīves situācijā, atzina politiķis.

Kā ziņots, pagājušās nedēļas sākumā divu dienu laikā vairākas izglītības iestādes visā Latvijā saņēma anonīmus draudu e-pastus krievu valodā. Valsts policija vērsa uzmanību, ka saņemtie e-pasti vērtējami kā zema līmeņa riska draudi un šī ir mērķtiecīga noziedzīga akcija, kuras mērķis ir destabilizēt sabiedrību un iestāžu darbu. Šī iemesla dēļ izglītības iestādes tikai aicinātas nepārtraukt darbu, tomēr virkne no tām tomēr izvēlējās veikt bērnu evakuāciju.

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecinot, ka draudu sūtītājs bijis viens un tas pats, turklāt šī paša noziedznieka aktivitātes esot novērotas jau apmēram pirms gada, kad arī vairākas organizācijas saņēmušas līdzīgas draudu vēstules.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu