ATACMS triecienu dēļ krieviem bāzes būs jāpārceļ uz aizmuguri, uzskata britu izlūki

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Ukrainas armijas 16. un 17.oktobrī ar amerikāņu taktiskajām raķetēm ATACMS veiktie triecieni Luhanskas un Berdjanskas lidlaukiem piespiedīs Krievijas armiju pārcelt savas operatīvās bāzes un vadības mezglus tālāk no frontes līnijas, uzskata Lielbritānijas militārā izlūkdienesta analītiķi.

"Kaut arī zaudējumu apjoms pagaidām nav apstiprināts, ir lielā mērā ticams, ka Berdjanskā iznīcināti deviņi krievu helikopteri un Luhanskā - pieci," teikts ziņojumā.

Ņemot vērā Krievijas militārās rūpniecības noslodzi, šos zaudējumus tuvākajā un vidējā perspektīvā būs grūti kompensēt, prognozē britu izlūki.

Berdjanska tika izmantota kā pamata priekšējo līniju operatīvā bāze dienvidu virzienā, kas nodrošināja gan loģistikas, gan uzbrukuma un aizsardzības jaudas, teikts ziņojumā.

Ārkārtīgi vājā reaktīvās aviācijas atbalsta dēļ Krievijas armijas vienības, kas jau kādu laiku atrodas aizsardzības pozīcijās, arvien lielākā mērā spiestas paļauties uz helikopteriem.

Aviācijas bāzēm veiktie triecieni var radīt papildu spiedienu uz krievu pilotiem un aviācijas mehāniķiem, kas, domājams, jau tāpat cieš kauju slodzes radītā spēku izsīkuma rezultātā, kā arī tāpēc, ka neparedzēti ieilgušās militārās kampaņas dēļ radušās tehniskās apkopes problēmas.

"Pastāv reāla iespēja, ka šis trieciens piespiedīs Krieviju atkal pārvietot savas operatīvās bāzes un vadības mezglus tālāk no frontes līnijas, palielinot loģistikas ķēžu noslodzi," teikts ziņojumā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu