ŅEM VĒRĀ Jau šonedēļ pulksteņa rādītāji būs jāpagriež stundu atpakaļ

LETA
Foto: Ana Blazic Pavlovic/Shutterstock

Vasaras laiks Latvijā beigsies šogad 29. oktobrī plkst. 4 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ,  pavēstīja Ekonomikas ministrijā (EM).

Ņemot vērā, ka Eiropas Savienībā (ES) vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā vēl nav panākts, šobrīd joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība - vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Līdz ar to arī nākamgad, 2024. gada 31. martā, atkal notiks pāreja uz vasaras laiku, kas būs spēkā līdz 27. oktobrim.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010. gada 26. oktobra Ministru kabineta noteikumi "Par pāreju uz vasaras laiku". Savukārt ES pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 19. janvāra direktīva par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām ES dalībvalstīm.

Jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību Eiropā aktualizējās 2018.gadā, tomēr šobrīd Eiropas Komisijā aktīvas diskusijas par šo jautājumu ir pārtrauktas citu prioritāšu dēļ, norāda EM.

Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Kopš 1997. gada vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu