Saldus novadā no nelegālās aprites policija izņem vairāk nekā 78 tūkstošus cigarešu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Valsts policija.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa amatpersonas aizvadītajā nedēļā aizdomās par akcizēto preču nelikumīgu apriti aizturēja divas personas un no nelegālās aprites izņēma vairāk nekā 78 tūkstošus cigarešu, maisiņus ar baltas krāsas pulverveida vielu un šaujamieročus. Valsts policija turpina izmeklēšanu uzsāktajā kriminālprocesā.

Aizvadītajā nedēļā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa amatpersonas, veicot darbu kriminālprocesā par tabakas izstrādājumu nelegālu apriti, veica kratīšanu vairākos īpašumos Saldus novadā.

FOTO: Valsts policija Saldus novadā no nelegālās aprites izņem vairāk nekā 78 tūkstošus cigarešu

Tika apturēta vīrieša vadīta automašīna, kurā konstatētas piecas kastes ar nelegālajām cigaretēm. Kopumā automašīnas salonā un bagāžniekā atradās 50 tūkstoši cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām un bez akcīzes nodokļa markām.

Valsts policijas amatpersonas, turpinot darbu kriminālprocesā, sadarbībā ar Dienvidkurzemes iecirkņa amatpersonām veica kratīšanu vairākos īpašumos Saldus novadā.

Vienā no īpašumiem – garāžā tika atrastas 27 800 cigaretes, savukārt citā īpašumā atrastas 666 cigaretes.

Kopumā no nelegālās aprites izņemtas 78 466 cigaretes.

Tāpat kratīšanas laikā automašīnā tika atrasti pieci maisiņi ar baltas krāsas pulverveida vielu, savukārt vīrieša dzīvesvietā zem gultas tika atrasti šaujamieroči.

Valsts policijas amatpersonas aizturēja divus vīriešus, vienam uz izmeklēšanas laiku tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Vīrietis, kurš atrodas apcietinājumā, jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par šāda veida noziedzīgiem nodarījumiem.

Kriminālprocesā izņemtie maisiņi ar pulverveida vielu tiks nosūtīti ekspertīzes veikšanai, lai noteiktu vielas sastāvu un daudzumu, tāpat izņemtie šaujamieroči tiks nosūtīt ekspertīzes veikšanai, savukārt Valsts ieņēmumu dienests veiks aprēķinu par noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarītajiem materiālajiem zaudējumiem par nenomaksātiem nodokļiem.

Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā, par, iespējams, narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu glabāšanu.

Pret automašīnas vadītāju uzsākts kriminālprocess par izvairīšanos no tiesību ierobežošanas soda izciešanas, proti, vīrietim ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kā arī uzsākts kriminālprocess par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Atgādinām, ka ziņot var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz Valsts policijas uzticības tālruni 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informāciju precīzi jādefinē), vai arī rakstot uz e-pastu uzticiba@vp.gov.lv.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu