Latvijai tuvojas stiprs sniegputenis, lietus un vētra. Piekrastes rajonos izsludina oranžo brīdinājumu (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Sniegputenis Rīgā
Sniegputenis Rīgā Foto: Jānis Škapars/TVNET

Naktī uz ceturtdienu Latvijā, sākot no rietumiem, gaidāms sniegputenis, kas daudzviet būs stiprs, vietām līs, Kurzemē līs spēcīgi, brīdina sinoptiķi.

Redzamība sniegputenī brīžiem samazināsies līdz 100-500 metriem, ceļi kļūs sniegoti un slideni, atsevišķās vietās veidosies kupenas, vietām ceļus var aizšķērsot vēja lauzti koki vai to zari.

Stiprākie nokrišņi būs Kurzemē. Dziļākā sniega sega veidosies Austrumkursas un Ziemeļkursas augstienē, Vidzemes rietumu un centrālajā daļā, kā arī Sēlijā. Sniega biezums vietām var pārsniegt desmit centimetrus, bet puteņa dēļ sniega sega būs nevienmērīga.

Naktī pieņemsies spēkā dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas Kurzemē pāries rietumu vējā. Gaidāmas brāzmas līdz 15-20 metriem sekundē, vietām valsts rietumu un centrālajā daļā - līdz 24 metriem sekundē, Kurzemes rietumu piekrastē - līdz pat 29 metriem sekundē. Dienā vējš pierims, bet, sākot no valsts rietumiem, tas no jauna pieņemsies spēkā, Dienvidkurzemes piekrastē gaidāmas rietumu vēja brāzmas līdz 24 metriem sekundē.

Minimālā gaisa temperatūra būs no -9 grādiem Latgalē līdz +4 grādiem Kurzemes rietumkrastā, maksimālā temperatūra dienā gaidāma no -1 grāda Krievijas pierobežā līdz +9 grādiem Dienvidkurzemes piekrastē.

Ceturtdiena būs pārsvarā apmākusies, palaikam gaidāmi nokrišņi, galvenokārt lietus, valsts austrumos - sniegs. Vietām nokrišņi būs stipri, iespējams arī pērkona negaiss un krusa.

Rīgā 23.novembra naktī gaidāms sniegputenis, dienā - lietus. Brīžiem nokrišņi būs intensīvi. Naktī dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 20 metriem sekundē, dienā tas kļūs lēns, bet ceturtdienas vakarā gaidāmas rietumu vēja brāzmas līdz 15 metriem sekundē. Gaisa temperatūra paaugstināsies no -5 grādiem nakts sākumā līdz +4 grādiem dienā.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs valsts lielākajā daļā izsludinājis dzeltenās pakāpes brīdinājumu par stipru sniegu, puteni un vēju.

Vidzemē naktī un no rīta būs spēkā oranžais brīdinājums par ļoti stipru snigšanu, savukārt Ziemeļvidzemes piekrastē un Kurzemes rietumu piekrastē - oranžā līmeņa brīdinājums par vēja pastiprināšanos brāzmās līdz 25-28 metriem sekundē.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Uz augšu