"Aizdomās turētie apzināti apmelo manu tēvu." Nogalinātā uzņēmēja Andra Ļubkas dēla paziņojums (6)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rēzeknē nošauts Ludzas novada pašvaldības deputāts Ļubka
Rēzeknē nošauts Ludzas novada pašvaldības deputāts Ļubka Foto: "Sadursme"

Rēzeknē 17. novembrī nošauts uzņēmējs un Ludzas novada pašvaldības deputāts Andris Ļubka. Viņa dēls Lauris Ļubka "Apollo.lv" vēsta, ka aizdomās turētie apzināti kurina nacionālo naidu, lai netieši mazinātu savu vainu slepkavības izdarīšanā

"Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem.

Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu," informē Lauris Ļubka.

Lauris Ļubka izteicis arī nožēlu, ka LTV1 25. novembra ziņās rādīts sižets, kur savu viedokli par notikušo paudusi par slepkavību aizdomās turētā Igora Haita sieva, kā arī auto šoferis, kuram šobrīd ir aizdomās turētā statuss. Saņemot no žurnālistes ziņu dienu pirms bērēm, nogalinātā vīrieša ģimene no intervijas atteicās.

Ļubka turpina: "Neskatoties uz to, ka zinu notikušā detaļas, es tās nevēlos šobrīd publiski iztirzāt. Publiski iztirzājot mana tēva slepkavības detaļas, mēs traucēsim izmeklēšanas gaitu. Mūsu ģimenei ir svarīgi, lai noziedznieks saņemtu taisnīgu sodu.

Tai pašā laikā es vēlos uzsvērt, ka mūsu uzņēmumā SIA "Lūsēni" strādā gandrīz 80% krievvalodīgu darbinieku, kā arī ukraiņi. Liela daļa mūsu sadarbības partneru īpašnieku ir krievu tautības cilvēki.

Manu tēvu pēdējās gaitās pavadīja dažādu tautību cilvēki. Tāda ir mūsu reģiona specifika, kur jau gadu desmitiem bez naida, bet ar savstarpēju cieņu kopā strādājam un atpūšamies. Līdz ar to - par kādu starpnacionālā naida kurināšanu no mana tēva puses var runāt?"

Viņš norāda, ka ģimene ir pret starpnacionālā naida kurināšanu, izmantojot ģimenes traģēdiju. "Esam pret starpnacionālā naida kurināšanu, lai ar šādiem zemiskiem paņēmieniem attaisnotu Andra Ļubkas slepkavību.

Mūsu ģimenē notikusi traģēdija. Uz manu tēvu tika raidīti vairāki šāvieni viņa sievas un mazmeitas acu priekšā. Saskaņā ar aculiecinieku teikto, mans tēvs nevienu nav aizvainojis vai pazemojis. Viņš nevienam nav uzbrucis vai jebkādā veidā kādu aizskāris. Mans tēvs tika nogalināts par to, ka kādam nepatika, kā viņš novietoja savu automašīnu."

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā pastāstīja, ka 17. novembrī plkst.13.57 saņemts izsaukums uz negadījuma vietu Rēzeknē, uz kuru nekavējoties ieradās mediķu brigāde. Notikuma vietā mediķi konstatēja personas nāvi.

Tikmēr Rēzeknē aculiecinieki ziņojuši par šāvieniem pie tirdzniecības centra.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka 1963.gadā dzimušajam Ļubkam pieder kokapstrādes uzņēmums "Lūsēni", kura faktiskā adrese ir Varoņu iela Rēzeknē.

Pērn uzņēmums apgrozījis 18 529 485 eiro un strādājis ar 7 138 909 eiro peļņu. Vīrietis darbojies arī biedrībā "Mežvidu līnis", mednieku biedrībā "Snaiperi", mednieku klubā "Ziķeri" un biedrībā "Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienība".

Komentāri (6)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu