Erdogans nodēvē Izraēlas premjerministru par "Gazas miesnieku" (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Izraēlas premjers Benjamins Netanjahu
Izraēlas premjers Benjamins Netanjahu Foto: Ilia Yefimovich/dpa/picture-alliance

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu ir "Gazas miesnieks", kas vainojams antisemītisma izplatībā pasaulē, trešdien paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

Turcijas prezidents kārtējo reizi kritizēja Izraēlu par nāvi un postažu, ko nesusi tās reakcija uz palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" 7.oktobrī sarīkoto slaktiņu.

Erdogans Izraēlu ir nodēvējis par teroristu valsti, bet "Hamās" raksturojis kā "atbrīvošanas grupu".

Trešdien Turcijas prezidents atkārtoti atļāvās tādus izteikumus, uzrunājot savas islāmistiskās partijas biedrus parlamentā.

"Netanjahu savu vārdu vēsturē jau ir ierakstījis kā Gazas miesnieks," Erdogans paziņoja televīzijā pārraidītā uzrunā.

Viņš piebilda, ka "ar Gazā pastrādātajām slepkavībām, Netanjahu atbalsta antisemītismu un apdraud visu ebreju drošību visā pasaulē".

Erdogana skarbie izteikumi apdraud Turcijas un Izraēlas attiecību attīstību. Tikai pērn abas puses pēc desmit gadus ilga pārtraukuma atjaunoja diplomātiskās attiecības vēstnieku līmenī.

Puses arī bija apspriedušas ciešāku tirdzniecības attiecību veidošanu un strādāja pie jauniem enerģētikas projektiem, kas varētu palīdzēt veidot ilgtermiņa uzticību.

Sākoties karam Gazas joslā, Izraēla drošības apsvērumu dēļ atsauca visus diplomātiskos darbiniekus no Turcijas un citām reģiona valstīm.

Turcija arī atsauca savu vēstnieku Telavivā, protestējot pret Izraēlas rīcību.

Trešdien vidutāji centās pagarināt Izraēlas un "Hamās" pamieru, kas kopš pagājušās nedēļas ir ļāvis atbrīvot 60 teroristu sagrābtos ķīlniekus apmaiņā pret 180 palestīniešu teroristu atbrīvošanu no Izraēlas cietumiem.

Erdogans norādīja, ka Netanjahu valdība sarežģī ilgstoša pamiera centienus, turpinot uzturēt "Hamās" iznīcināšanas plānus.

"Netanjahu administrācijas paziņojumi mazina mūsu cerības, ka humānā pauze kļūs par ilgstošu pamieru," sacīja Erdogans.

Jau vēstīts, ka 7.oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla uz "Hamās" uzbrukumu reaģēja, uzsākot Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju. Izraēla paudusi gatavību pēc pamiera beigām atsākt intensīvu operāciju Gazas joslā.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu