Eiropā izplatās jauns cūku gripas paveids. Vai arī Latvijai būtu jāuztraucas? (2)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Lielbritānijas veselības drošības aģentūrā šonedēļ ir satraukums par konstatēto cūku gripas pārnesi uz cilvēku. Kā ziņo mediji, tas ir pirmais gadījums, kad cūku gripas H1N2 paveidu konstatē cilvēkam. Tas ir visnotaļ rets gadījums, jo šis cūku gripas paveids kopš 2005. gada reģistrēts vien 50 cilvēku. Britu veselības drošības aģentūra norāda, ka ka ar cūku gripu inficētajam nav bijusi tieša saistība ar cūkām. Infektologi Latvijā uzskata, ka šis cūku gripas paveids, visticamāk, Eiropā mutējies kādu laiku klusi un nemanāmi, vēsta raidījums "360TV ZIŅneši".

Infektoloģijas centrs – vieta, kur vislabāk zinās teikt, ir vai nav jāsatraucas par cūku gripas paveida H1N2 izplatību starp cilvēkiem. Kā vēsta Infektoloģijas speciāliste, profesore Ludmila Vīksna, Eiropā vīrusa izplatība ir bijusi klusa un nemanāma.

"Līdz ar to, tas uztraukums ir par to, ka tas vīruss ir izcirkulējis vēl kaut kur pa vidu. Tas nozīmē, ka gan jau vēl kāds cits cilvēks arī ir bijis inficēts, nav noteikts, ka slims, ar šo vīrusu, un caur to citu cilvēku nonācis pie šī cilvēka. Kā tas vīruss izplatīsies, pagaidām ir grūti pateikt, bet izskatās, ka strauji neizplatīsies, tāpēc, ka pagaidām ir tikai viens cilvēks konstatēts."

Cūku gripas cits paveids - H1N1 - pirms 14 gadiem radīja pandēmiju daudzviet pasaulē. Latvijai šī panika gāja garām, bet pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem cūku gripa esot nogalinājusi 280 tūkstošus cilvēku dažādās valstīs.

Drīz pēc tam publiskais troksnis ap cūku gripu pieklusa. Tas, ka nu Lielbritānijā ir cūku gripas jaunais paveids H1N2 un Latviju ar britu zemi saista cieš kontakts bieži ceļojošo emigrantu dēļ, mūsu infektologiem gan pagaidām satraukumu nerada. Eksperti nogaida.

"360TV ZIŅneši" sazinājās ar Slimību profilakses un kontroles centru, kas norāda, ka cūku gripas H1N2 pārneses gadījums uz cilvēku Lielbritānijā šobrīd nekādu paaugstinātu satraukumu nerada, attiecīgi nekādi ierobežojumi drošībai nav jāievieš. Ja kāds gripas sezonā izskatās slims, vienkārši netuvojieties.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu