Krievija pasludina "starptautisko LGBT kustību" par "ekstrēmistu grupējumu" (1)

Foto: Ink Drop/Shutterstock

Krievijas Augstākā tiesa apmierināja Tieslietu ministrijas prasību aizliegt un atzīt "starptautisko LGBT kustību" par "ekstrēmistu grupējumu", ziņo "Meduza".

Sēde 30. novembrī notika aiz slēgtām durvīm, tiesas zālē tika ielaisti tikai Tieslietu ministrijas pārstāvji. Žurnālisti tika iesaukti tikai uz lēmuma nolasīšanu, ziņoja "Mediazona" korespondents.

Augstākās tiesas tiesnesim Oļegam Ņefedovam bija nepieciešamas četras stundas, lai izskatītu Tieslietu ministrijas prasību.

Aģentūra "LETA" ziņo, ka krievijas diktators Vladimirs Putins pēdējos desmit gadus ir atbalstījis pareizticīgās baznīcas popularizētās konservatīvās sociālās vērtības un ierobežojis LGBTQ kopienas tiesības.

Tagad Krievijas Augstākā tiesa nolēma, ka "starptautiskā LGBT sabiedriskā kustība un tās apakšvienības" ir ekstrēmistiskas, un noteica "aizliegumu tās darbībai Krievijas teritorijā". Taču tiesa nenorādīja, vai lēmums skars konkrētas personas vai organizācijas. Tiesas spriedums stājas spēkā nekavējoties.

Ja "ekstrēmista" apzīmējums tiks piemērots privātpersonām, tas nozīmēs, ka Krievijā dzīvojošiem gejiem, lesbietēm, kvīriem un transdzimuma cilvēkiem var draudēt gadiem ilgi cietumsodi.

Tiesas sēde notika aiz slēgtām durvīm un bez aizstāvju klātbūtnes, ziņo Krievijas mediji.

"Kādu dienu tas beigsies, bet pagaidām mums jācenšas turpināt dzīvot un glābt sevi," reaģējot uz tiesas spriedumu, sociālajos tīklos paziņoja Feministu pretkara kustība. Citas nevalstiskās organizācijas, tai skaitā transdzimuma cilvēku tiesību grupa "Center T", paziņoja, ka publicēs drošības vadlīnijas LGBTQ kopienas locekļiem.

Tās direktors Jans Dvorkins, kurš aizbēga no Krievijas drošības apsvērumu dēļ, nosauca tiesas procesu par "jaunu neprāta zemāko punktu". Viņaprāt, Krievijas varasiestādes izmanto LGBTQ cilvēkus kā grēkāžus.

"Viņi zaudē karu. Tas cilvēkus padara ļoti niknus un neapmierinātus ar valdību. Ir ļoti viegli izgāzt dusmas uz LGBTQ cilvēkiem," sacīja Dvorkins.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu