Rīgas dome reaģē uz sociālajos tīklos publicēto video ar žurkām Stacijas laukumā (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no video/"TikTok"/PORSCHE

Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus namu apsaimniekotājiem ziņot par pamanītajām žurkām, informē Rīgas domē, reaģējot uz sociālajos tīklos publicēto video ar žurkām Stacijas laukumā.

Otrdien, 5. decembrī platformā "TikTok" tika publicēts video, kur Stacijas laukumā, pie tirdzniecības centra "Origo" redzamas vairākas žurkas

@user1175405529095 ♬ Last Christmas Remix - Nhạc Noel Giáng Sinh Remix - VM MEDIA

Rīgas dome platformā "X" uzsvēra, ka attiecīgā teritorija atrodas t/c "Origo" pārziņā.

Pašvaldībā norāda, ka žurkas ir dzīvnieki, kas migrē pārtikas meklējumos. Pilsētā ir siltāks, daudz iespēju noslēpties un izveidot mitekļus, tāpat var atrast daudz barības gan pagrabos, gan atkritumu konteineros.

Šie grauzēji ir gudri un prasmīgi pielāgojoties apstākļiem. Tomēr atklātībā žurkas iznāk tikai tad, ja pietrūkst barības vai arī tās tiek izdzītas vai izbiedētas no mītnes vietas, piemēram, būvdarbu laikā.

Tāpēc žurkas ir diezgan grūti iznīdēt, jo tās ļoti piesardzīgi izturas pret atrasto barību un jaunu veidu uzkodām, proti, ēsmām.

Grauzēju pētnieki pat secinājuši, ka žurku mātītes apmāca savus mazuļus izvērtēt pārtiku pēc daudziem kritērijiem, lai nesaindētos un neuzķertos uz veikli izliktas ēsmas.

Pašvaldībā uzsver, ja žurkas pamanītas daudzdzīvokļu namā vai tā apkārtnē, jāvēršas pie namu apsaimniekotāja, kura pienākums ir reizi ceturksnī veikt deratizāciju.

Svarīgi, ka atkritumu konteineri, kas atrodas ārpus mājas, ir slēgti un to apkārtne ir sakopta. Ja uz sūdzībām netiek reaģēts, jāvēršas Veselības inspekcijā, kas veiks pārbaudi.

Inspektori pārliecinās, ka ēkā tiešām ieviesušies indējami kustoņi, un uzdod ēkas apsaimniekotājam vai īpašniekam divu nedēļu laikā veikt dezinfekcijas, dezinsekcijas vai deratizācijas pasākumus un par pasākumi izpildi informēt Veselības inspekciju.

Lai gan ik pa laikam tiekot konstatēti gadījumi, kad žurkas parādās atklātībā, pašvaldībā uzskata, ka žurku skaits nevar būt ievērojami pieaudzis.

Labākais līdzeklis cīņai pret žurkām esot samazināt tām pārtikas bāzi, piemēram, slēgt atkritumu konteinerus, neizmētāt ēdienu, kā arī ierobežot iespējas pārvietoties - slēgt komunikāciju sistēmas. Tāpat regulāri esot jāveic deratizācija īpašumos.

Kā aģentūrai LETA skaidroja tirdzniecības centra "Origo" pārstāve Maija Dulle-Sūniņa, tirdzniecības centra apsaimniekotajā teritorijā, pie kuras bija redzamas žurkas, uzkopšanas darbi un deratizācijas pasākumus tiekot "nodrošināti atbilstoši normatīviem aktiem".

Stacijas laukuma teritorija tiekot regulāri apsekota, veicot uzkopšanas darbus, atkritumu savākšanu un atkrituma tvertņu iztukšošanu pēc nepieciešamības. Apgaitas tiekot veiktas ne retāk kā reizi divās stundās darba laikā.

Pēc publiski pieejamā video var secināt, ka konkrētā situācija izvērtusies ārpus darba laika. Video esot redzams, ka atkritumu tvertnes aizdare ir atlauzta un atkritumi izkaisīti pa teritoriju, tas, visticamāk, pievilinājis "nevēlamos viesus".

Tiek pieļauts, ka žurku klātbūtni veicina tuvumā esošie būvlaukumi un rekonstrukcijas darbi tirgus teritorijā.

"Origo" apņēmies aicināt sadarbības partnerus biežāk apsekot teritoriju un pastiprināt deratizācijas pasākumus.

Turklāt tikšot apzinātas iespējas veikt kopīgas aktivitātes ar valsts AS "Latvijas Dzelzceļš" grauzēju izplatības ierobežošanā.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu