ASV aicina Izraēlu darīt vairāk civiliedzīvotāju aizsardzībai Gazas joslā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Foto: Leon Kuegeler/picture alliance / photothek

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens 7. decembrī telefonsarunā ar Izraēlas ārlietu ministru Ronu Dermeru aicināja Izraēlu darīt vairāk, lai atļautu humānās palīdzības ievešanu Gazas joslā un aizsargātu civiliedzīvotājus šajā palestīniešu teritorijā.

Blinkens atzinīgi novērtēja Izraēlas piekrišanu "minimāli" palielināt degvielas piegādes Gazas joslai, kur Izraēlas karaspēks cīnās pret grupējuma "Hamās" kaujiniekiem.

Tomēr viņš aicināja Izraēlu darīt vairāk, reportieriem sacīja Valsts departamenta augsta amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti.

ASV ir apliecinājušas atbalstu Izraēlai un atbalstījušas tās tiesības uz pašaizsardzību pēc "Hamās" uzbrukuma Izraēlai 7.oktobrī.

Tomēr ASV prezidenta Džo Baidena administrācija arvien vairāk publiski pauž bažas par nogalināto civiliedzīvotāju skaitu Gazas joslā un humānās situācijas pasliktināšanos, turpinoties karadarbībai starp Izraēlu un "Hamās" Gazas joslā.

Pašlaik pastiprinās karadarbība Gazas joslas dienvidos, kur daudzi palestīnieši ir patvērušies, glābjoties no kaujām Gazas pilsētas tuvumā.

Saskaņā ar "Hamās" kontrolētās Gazas joslas Veselības ministrijas datiem Gazas joslā nogalināto cilvēku skaits ir pieaudzis līdz 17 177.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu