CVK apstiprina, ka nav izdevies ierosināt referendumu partnerības institūta grozījumu atcelšanai

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Saeimas ēka pirms globālās akcijas "Zemes stunda", kurā cilvēki izslēgs apgaismojumu uz vienu stundu.
Saeimas ēka pirms globālās akcijas "Zemes stunda", kurā cilvēki izslēgs apgaismojumu uz vienu stundu. Foto: Ieva Lūka/LETA

Partnerības institūta grozījumu atcelšanas referenduma ierosināšanai nav savākts vajadzīgais parakstu skaits, tāpēc Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nolēmusi, ka iepriekš apturētais likums "Grozījumi Notariāta likumā" tautas nobalsošanai nav nododams.

Kā aģentūru LETA informēja CVK pārstāvis Andrejs Vaivars, par referenduma rīkošanu par apturētajiem grozījumiem Notariāta likumā atcelšanu parakstījies kopumā 35 191 balsstiesīgais iedzīvotājs jeb 2,28% no visiem balsstiesīgajiem iedzīvotājiem.

Lai būtu jārīko referendums, kopumā līdz 2024.gada 5.janvārim būtu bijis jāsavāc vismaz 154 241 paraksts jeb vismaz 10% balsstiesīgo iedzīvotāju parakstu.

Šie dati oficiāli apstiprināti CVK sēdē ceturtdien.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz parakstu vākšanas rezultātiem, un atbilstoši Satversmes 72.panta un likuma "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" nosacījumiem.

Parakstu vākšana norisinājās no pērnā gada 7.decembra un līdz šī gada 5.janvārim pēc 34 Saeimas opozīcijas deputātu pieprasījuma apturēt Saeimā pieņemto Notariāta likuma grozījumu publicēšanu uz diviem mēnešiem un rīkot parakstu vākšanu par šī jautājuma nodošanu tautas nobalsošanai.

Parakstu vākšana par grozījumi Notariāta likumā atcelšanu notika klātienē īpašās parakstu vākšanas vietās, kuras noteica katra pašvaldības dome savā teritorijā. Kopumā darbojās 312 parakstu vākšanas vietas, no kurām 277 Latvijā, bet 35 - ārvalstīs.

Kā ziņots, parakstu vākšana referenduma ierosināšanai par partnerības institūta atcelšanu valstij kopumā izmaksājusi 1 063 368 eiro.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu