Pienācis Kiršteina un Nacionālās apvienības kopīgā ceļa gals (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins Saeimas sēdes laikā.
Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins Saeimas sēdes laikā. Foto: Paula Čurkste/LETA

No 25. janvāra Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins vairs nav Nacionālās apvienības (NA) biedrs, paziņojis apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Viņš aģentūrai LETA pauda, ka Kiršteins ir uzrakstījis iesniegumu par izstāšanos no partijas. Par turpmāku apvienības un Kiršteina sadarbību Saeimā notiks saruna pirmdien, 29.janvārī, valdes sēdē.

''Pēc vakardienas sarunas frakcijas sēdē bija skaidrs, ka ceļi vienas partijas ietvaros šķirsies. Par to, vai kāda sadarbība iespējama Saeimas līmenī, mēs runāsim. Tas nav šodienas jautājums,'' sacīja NA līderis.

Pēc Dzintara teiktā, sadarbības grūtības ar Kiršteinu partijai bijušas ilgstoši. Lēmumu par turpmākas sadarbības pārtraukšanu ietekmējis arī deputāta nesenais brauciens uz Ķīnu.

Viņš atzīmēja, ka NA nostāja nav pret Ķīnu vai pret diplomātisku attiecību uzturēšanu ar to, taču ārpolitika būtu jāveido "vienoti un saskaņoti".

"Kiršteina reakcija uz šo situāciju, tiekoties ar frakciju pēc atgriešanās [no brauciena], un Edmunda Teirumnieka [rīcība] bija ļoti atšķirīgas," sacīja Dzintars, apliecinot, ka ar Teirumnieku sadarbība netiks pārtraukta.

Kiršteins aģentūrai LETA teica, ka viņam ir ''atšķirīgi uzskati par šo valdību un iespējamo darbošanos koalīcijā, ja kaut kas mainās un NA aicina atpakaļ'', proti, par partijas stratēģiskajiem uzstādījumiem, viedokli un attieksmi pret Zaļo kursu un partiju ''Vienotība''.

Politiķis noliedza, ka lēmums par izstāšanos no partijas ir saistīts ar neseno braucienu uz Ķīnu. ''Tas ir sīkums, ka pat nav vērts par to runāt,'' sacīja Kiršteins.

Kiršteins joprojām turpināšot sadarbību ar frakciju nacionālos jautājumos, reizē solot, ka nākamnedēļ varēšot sniegt padziļinātu atbildi pēc sarunām ar NA.

LETA jau rakstīja, ka vairāki Saeimas deputāti, kas sadarbojas ar Ķīnas parlamentu, bija devušies uz Ķīnu. Grupas vadītājs Ainārs Šlesers (LPV) publiski pauda, ka braucienu apmaksā Ķīnas valdība. Šajā braucienā devās arī divi deputāti no Nacionālās apvienības - Aleksandrs Kiršteins un Edmunds Teirumnieks.

Iepriekš Saeimas sekretāra biedrs Jānis Grasbergs (NA) "Panorāmai" norādīja, ka Šlesera lūgumu brauciena dēļ attaisnot grupas neierašanos uz Saeimas sēdi atbilstoši Saeimas kārtības rullim nevarēs. Frakcijām būs jāraksta atsevišķi pieprasījumi. Un, iespējams, Nacionālā apvienība savu partijas biedru došanos uz Ķīnu neatbalstīs.

Grasbergs piebilda, ka Nacionālās apvienības deputātiem, iespējams, būs jāraksta neapmaksātā atvaļinājumā pieteikums.

Savukārt KNAB paziņojis, ka, "reaģējot uz publiski izskanējušo informāciju par vairāku Saeimas deputātu vizīti Ķīnā, KNAB atbilstoši savai kompetencei veiks padziļinātu informācijas izvērtējumu".

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu