FOTO Krievijas izmeklētāji sākuši terorisma lietu par "IL-76" avāriju

Apollo.lv
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas Izmeklēšanas komiteja sākusi terorisma lietas izmeklēšanu par trešdien, 24. janvārī, notikušo Krievijas armijas transportlidmašīnas "IL-76" avāriju Krievijas Belgorodas apgabala Koročas rajonā, atsaucoties uz komitejas preses dienestu, ziņo neatkarīgais medijs "Meduza".

Paziņojumā teikts, ka sākotnējie izmeklēšanas secinājumi, tostarp provizoriskie dati no avārijas vietas, "ļauj secināt, ka lidmašīnai uzbruka pretgaisa raķete no Ukrainas teritorijas".

Foto: Krievijas izmeklētāji sākuši terorisma lietu par "IL-76" avāriju

Komiteja ziņoja, ka lidmašīnā atradās seši apkalpes locekļi, kā arī militārās policijas darbinieki un vairāk nekā 60 Ukrainas karagūstekņu, neprecizējot, cik militārās policijas darbinieku un karagūstekņu atradās lidmašīnā. 

Aģentūra piebilda, ka avārijas vietā tika atrastas "cilvēku mirstīgās atliekas".

Jau ziņots, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir pieprasījis veikt starptautisku izmeklēšanu par Krievijas transportlidmašīnas "IL-76" avāriju.

Krievijas Aizsardzības ministrija apgalvo, ka lidmašīnu notrieca Ukrainas spēki un tajā atradās 65 Ukrainas militārpersonas apmaiņai, seši apkalpes locekļi un trīs Krievijas karavīri. Visi viņi gājuši bojā.

Vēl nav neatkarīgas informācijas par to, ko vedusi šī lidmašīna.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde trešdien paziņoja, ka joprojām nav ticamas informācijas, kādi cilvēki un cik daudz atradās šajā lidmašīnā.

Izlūkdienests norādīja, ka trešdien bija paredzēta Krievijas un Ukrainas karagūstekņu apmaiņa, kas nenotika, un piebilda, ka Ukraina no savas puses ir izpildījusi visas vienošanās, lai sagatavotos apmaiņai. Sagūstītie Krievijas karavīri savlaicīgi tika nogādāti uz saskaņoto apmaiņas vietu, kur viņi bija drošībā.

"Saskaņā ar vienošanos mūsu aizstāvju drošību bija jānodrošina Krievijas pusei. Tajā pašā laikā Ukrainas puse netika informēta par nepieciešamību nodrošināt gaisa telpas drošību Belgorodas pilsētas rajonā noteiktā laika periodā, kā tas jau vairākkārt tika darīts iepriekš," teikts izlūkdienesta paziņojumā.

Ukraina netika informēta par transportlīdzekļu skaitu, maršrutiem un gūstekņu piegādes veidiem. Ir zināms, ka gūstekņi tiek vesti, izmantojot gaisa, dzelzceļa un autotransportu.

Transporta lidmašīnas nolaišanās 30 kilometru kaujas zonā nevar būt droša, un tā jebkurā gadījumā ir jāapspriež abām pusēm, jo pretējā gadījumā tiek apdraudēts viss apmaiņas process, norādīja izlūkdienests.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu