VIDEO Liesmas pie Eiropas Parlamenta: zemnieku protesti Briselē pieņemas spēkā (3)

Foto: Ekrānuzņēmums no video

Pieprasot augstākas cenas pārtikas produktiem un mazāku birokrātiju, lauksaimnieki Beļģijā, tostarp Briselē, jau piekto dienu bloķē ceļus, cenšoties izjaukt satiksmi ostās. Sociālajos tīklos parādījušies pirmie video, kuros redzami pie Eiropas Parlamenta (EP) ēkas iekurtie ugunskuri un izbūvētās barikādes. 

EP Eiropas konservatīvo un reformistu frakcijas viceprezidents Hermans Teršs platformā "X" publicējis video, kurā redzama situācija pie parlamenta ēkas.

 

Satiksmi bloķē daži simti traktoru, bet protestu ietekmi izjutuši simtiem tūkstošiem beļģu, kam bijis grūti nokļūt darbavietās vai citos galamērķos.

Lauksaimnieki ceturtdien plāno protestēt arī pie Eiropas Savienības (ES) galvenās mītne, kur notiks ES dalībvalstu valdību vadītāju sanāksme.

Lauksaimnieku protesti notiek arī citur ES. Francijā zemnieki apbēruši valdības birojus ar mēsliem un nobloķējuši satiksmi ap Parīzi ar traktoriem un siena ķīpām.

Neraugoties uz neērtībām, Beļģijas premjerministrs Aleksandrs de Kro pret valdība protestiem izturas ļoti piesardzīgi.

Premjerministrs uzsvēra, ka ir svarīgi ieklausīties lauksaimniekos, norādot, ka "viņi saskaras ar milzu problēmām," sākot ar pielāgošanos klimata pārmaiņām un beidzot ar cīņu pret vides piesārņojumu.

Beļģija pašlaik ir ES prezidējošā valsts, un de Kro solīja ES samitā pievērst uzmanību arī lauksaimnieku protestu jautājumam.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu