FOTO Kā sokas Ventspils pusē ugunsdzēsēju izglābtajam kaķēnam?

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: VUGD/"Apollo.lv" kolāža

2022. gada septembrī VUGD Ventspils daļas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Vārvi, kur dega zaru un priežu mizu kaudze. Ugunsdzēsēji izdzirdēja vārgu, bet uzstājīgu ņaudienu, kas nāca no iepriekš degušās kaudzes. "Apollo.lv" noskaidroja, kā šobrīd sokas izglābtajam kaķēnam.

Ventspils novada Vārvē Valsts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsēju izglābtais kaķēns nosaukts par Laimīgo jeb Lakiju.

Foto: VUGD.

Ventspils ugunsdzēsēju glābēju izglābtais kaķēns Lakijs jeb Laimīgais VUGD Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils daļā dzīvo jau aptuveni pusotru gadu un pavisam noteikti uzskata tās par savām mājām.

"Lakijs dzīvo pilnvērtīgu mājas kaķa dzīvi – ja vēlas, dodas pastaigās, iekārtojas miegam jebkurā sev ērtā vietā un ir samīļots ik dienas.

Lakijs pavisam noteikti zina, ka ugunsdzēsēju glābēju depo ir viņa mājas, nekad neaizklīst prom un, ja ugunsdzēsējiem glābējiem ir izsaukums – zina, ka nedrīkst traucēt.

Foto: VUGD.

Tiklīdz tiek iedarbināts kāds no ugunsdzēsēju glābēju transportlīdzekļiem, tā Lakijs dodas dziļāk telpās un iekārtojas ērtāk kādā klusākā vietā," vēsta VUGD pārstāvji.

Ventspils ugunsdzēsēji glābēji un Lakijs aicina līdzcilvēkus rūpēties par saviem mīļdzīvniekiem, lai tie nenokļūtu nelaimē un viņiem pēc iespējas mazāk būtu nepieciešama glābēju palīdzība.

Foto: VUGD.

Jau ziņots, ka todien, rokoties dziļāk sadegušajos zaros, ugunsdzēsēji zem koka saknēm atrada mazu, slapju kamoliņu, kas brīnumainā kārtā bija izdzīvojis ugunī un ūdenī.

Pirmajam pārsteigumam norimstot, ugunsdzēsēji glābēji mazo kaķēnu ietina segā un vienbalsīgi nolēma, ka jāņem līdzi uz daļu, lai viņu izžāvētu, sasildītu un pabarotu.

"Sākotnējā doma bija, ka kaķēnam jāmeklē jaunas mājas. Tomēr skatoties uz mazo kamoliņu, kuram ir tik liela drosme un alkas dzīvot, ugunsdzēsēji glābēji nolēma - viņam jāpaliek kopā ar mums: viņš ir rūdījies ugunī - tātad mūsējais!" vēstīts paziņojumā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu