Abu Meri: Mērķis ir iespējami ātra PSKUS būvnieku nomaiņa

LETA
Veselības ministrs Hosams Abu Meri.
Veselības ministrs Hosams Abu Meri. Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts mērķis ir iespējami ātra Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunā korpusa būvnieku nomaiņa, šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmā" sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Slimnīcas vadība ir paziņojusi, ka šonedēļ vienpusēji lauž līgumu ar būvfirmu "Velve" par jaunā slimnīcas korpusa būvniecību, pamatojot lēmumu ar būvdarbu kavēšanos, nekvalitatīvi veiktiem darbiem un citiem pārkāpumiem. Savukārt "Velve" pārmetumiem nepiekrīt, kavēšanās iemeslus saskata valsts pusē un sola nepieciešamības gadījumā tiesāties.

Abu Meri skatījumā, ir redzams, ka būvdarbi slimnīcā neiet uz priekšu, visi termiņi tiek pārkāpti un neiezīmējās pozitīvas perspektīvas. Uzņēmums tikmēr apgalvo, ka darījis visu iespējamo un problēmās neesot vainīgs, taču tā nav taisnība, uzskata ministrs.

Pēc politiķa vārdiem, mērķis ir būvnieku nomainīt iespējami ātri, lai darbos būtu pēc iespējas mazāka kavēšanās. Man kā ministram ir svarīgi, lai ārstniecības iestāde strādātu un tiktu nodrošināta pacientu drošība, piebilda Abu Meri.

Ministrs atgādināja, ka būvdarbu novilcināšanas dēļ valsts jau ir zaudējusi ap 26 miljonus eiro Eiropas līdzekļu un var zaudēt vēl vairāk, ja neapliecinās Eiropas Komisijai, ka cenšas aktivizēt darbus.

Savukārt runājot par finanšu problēmās nonākušo Daugavpils slimnīcu, ministrs informēja, ka turpinās sarunas ar pašvaldību un slimnīcas jauno valdi un drīz Veselības ministrija ies uz valdību ar ziņojumu par potenciālu daļēju slimnīcas pārņemšanu valsts īpašumā, kas varētu notikt gada otrajā pusē.

Pašlaik vēl turpinās auditi un juridiska lēmumu saskaņošana, piebilda Abu Meri.

Abu Meri cer, ka šī gada otrajā pusē iedzīvotājiem vajadzētu sākt just kompensējamo medikamentu cenu samazinājumu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu